MENU
Tregëti mes pluhurit

Elbasan/ Ballokumet në rrugë, AKU largon ambulantët

Reformat e papërfunduara

Marrëveshja me zonën euro/ Greqia rrezikon 750-mln euro

Greqia është në rrezik të mos marrë rreth 750 milionë euro hua muajin e ardhshëm...

Maqedonia e Veriut

Zaev dhe Ahmeti diskutojnë për Presidentin e ri

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti janë dakord për kandidat të...

Kufiri dhe taksa

Engel përkrah Kosovën për çështjën e taksës

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç pohoi se vënia e kufirit mes...

Përdhunimi në Kavajë

Gjykata merr vendimin për të miturit: Burg!

Të miturit e përfshirë në skandalin seksual në qytetin e Kavajës janë lënë në burg...

Detajet

Zjarr në kodrat e Patosit, rrezikohen puset e naftës

Një zjarr ka përfshirë zonën e njohur si “Ofiçinë” në kodrat e Patosit. Mësohet se...

Tubimi

Nënkryetarja e Bashkisë Lezhë në polici

Në policinë e Lezhës, procedohen dhe shoqërohen rreth 11 persona, për tubim të paligjshëm dhe bllokim...

Në Tepelenë

I zhdukur prej dy javësh, gjendet i vrarë në makinë 33-vjeçari

Është gjetur i ekzekutuar në makinë një nga dy shokët e shpallur të zhdukur prej...

Detajet

Vrau 8 persona/ Sa vite burg rrezikon Ritvan Zykaj

Prokuroria ka kërkuar burg për jetë për autorin e masakrës së Selenicës, Ritvan Zykaj. Dosja...

ligji i ri

Kosovë/ Haradinaj paralajmëron shkurtimin e ministrive

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka komentuar Ligjin për Qeverinë, i cili parashikon zvogëlimin e...

Deklarata e plotë

Shkupi po organizon sulme ndaj Vuçiç? Flet ministri serb

“Kyeqyteti maqedonas po kthehet në një qendër të shërbimeve të inteligjencës”, kështu është shprehur ministri...

Deklarata

SHBA interes për Kosovën? Daçiç: Pa Serbinë…

Lidhur interesimin e SHBA-ve për çështjen e Kosovës, ka reaguar edhe ministri i Jashtëm Ivica...