MENU
klinika
Njoftimi

E rëndë në Elbasan, makina përplas për vdekje 50-vjeçarin

Ekzekutimi i Ravik Gurrës në Elbasan

Ç’vendim mori Dhoma Avokatisë?

Ekzekutimi i avokatit të Emiljano Shullazit dhe mikut të Çapajve, Ravik Gurra në mes të...

Masakra serbe

Si u vranë 193 shqiptarë në Kosovë

Regjimi spastrues i Sllobodan Millosheviç ose i njohur ndryshe si “Kasapi i Ballkanit”, kanë lënë...

VIDEO

BBC: Rrëfime nga lufta e Kosovës dhe konflikti që s’do shuhet kurrë!

Më 24 mars të vitit 1999, SHBA dhe aleatët e saj perëndimorë filluan një fushatë...

Çështja çame

Pavlopulos mesazh Shqipërisë, kujton kushtet për në BE

Në fjalën përshëndetëse për festën kombëtare të kryengritjes greke së 1821-shit kundër Perandorisë Otomane, presidenti...

I zhdukur prej 3-muajsh

E rëndë/ Gjendet një trup i dekompozuar, dyshimet e para

Një trup i dekompozuar është gjetur pranë malit të Krrabit në rrethin e Pukës. Sipas...

5 tërmetet e majit të 2018-ës

Selenicë/ Të dëmtuar nga tërmeti, banorët ende pa dëmshpërblim

Në maj të vitit të shkuar, 5 tërmete goditën fuqishëm jugun e Shqipërisë, ku dëmin...

Raporti i Policisë

Bilanci/ 12 makina të djegura në 3 muaj, vetëm në Vlorë

Makina e djegur mbrëmë në Vlorë e çoi në 12 numrin e automjeteve të shkrumbuara...

Rreziku prej Shqipërisë e Kosovës

“Lulëzojnë” kazinotë në Maqedoninë e Veriut

Ndërsa në rajon, shtetet po mbyllin bizneset e kumarit, vendi aktualisht ka numrin më të...

"Të ndihmojë Serbinë"

‘Kosova-Jeruzalemi serb’, patriarku kërkon ndihmën ruse

Kreu i Kishës Ortodokse Serbe, patriarku Irinej, mendon se Kosova është Jerusalemi serb nga e...

Kavajë

Flakët përhapen në Beden, zjarrfikëset nuk ndërhyjnë dot

Një hapësirë dhe pisha me shkurre është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Kavajë....

Mungesa e reshjeve

‘Thahet’ Liqeni i Fierzës, niveli i ujit nën kuotat mesatare

Në verilindje të vendit është e vështirë të kujtohet se kur ka patur reshje shiu...