MENU
Kapen 32 kg drogë

Sarandë/ Policia godet grupin kriminal, 3 të arrestuar

Propaganda serbe

Zyrtarët serbë që do u ndalohet hyrja në Kosovë

Mediat serbe vazhdojnë me propagandën e fuqishme kundër Kosovës, veçmas pas zbatimit të taksës doganore...

Shpenzimet për ushtrinë

Kjo është shuma që Kosova harxhon për FSK-në

Në projekt buxhetin e propozuar nga Qeveria e Kosovë për vitin 2019 për Ministrinë e...

Arrestimet në Mitrovicë

Vrasja e Ivanoviç/ Masa e sigurisë për tre të dyshuarit

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën prej një muaji paraburgim, ndaj dy të pandehurve...

Përmbledhja ditore e rajonit

A është SHBA në përkrahje të dialogut Kosovë-Serbi?

Kosova Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pritet që javën e ardhshme do të shkojë për...

Sasia e madhe

Morinë/ Ndalohen ilaçe kontrabandë në doganë

Specialistë të strukturave të Shërbimit Doganor Shqiptar kanë bllokuar në Pikën e Kalimit Kufitar të...

Kërkesa për BE-në

Veseli: Presim përgjigje pozitive për vizat

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka bërë thirrje Bashkimit Evropian që të...

Identiteti i viktimave

Fushë-Krujë/ Aksident i rëndë, 2 të vdekur dhe 1 i plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak minutash në Fushë-Krujë. Sipas raportimeve të para...

Sëpata e paligjshmërisë

Lezhë/ Moratoriumi nuk e ndal prerjen e paligjshme të pyjeve

Pavarësisht efekteve pozitive, moratoriumi i pyjeve nuk e ka ndalur plotësisht sëpatën e paligjshmërisë në...

Marrëveshja përfundimtare

A po koordinohet Thaçi me SHBA-në për marrëveshjen me Serbinë?

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pritet që javën e ardhshme do të shkojë për vizitë...

Evidentohen shkelje të rënda

Pasojat shkatërrimtare/ Pritet mbyllja e guroreve të Krujës

Një janari i vitit të ardhshëm pritet të shënojë mbylljen e guroreve në Malin e...

Projekti "Fruta të freskëta në shkollë"

Peleshi kthehet në Korçë për projektin e ministrisë

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, z. Niko Peleshi ishte në shkollën 9 vjeçare “Ismail...