MENU
klinika
Deklarata

Dekreti i Metës/ Ademi: Asnjë kërcënim s’më ndal!

Gjenocidi grek

Kur marshohet në Qafë-Botë? Shoqata Çamëria nxjerr datën

Në kuadër të 75-vjetorit të gjenocidit grek mbi çamët, shoqata “Çamëria” përmes një deklarate për...

Rexhep Qosja

“Mos ia hidhni fajin BE për vizat, fajtorë Kosova e Serbia!”

Akademiku Rexhep Qosja, për ngecjen në procesin e liberalizimit të vizave, ngecjen e dialogut Kosovë-Serbi...

Mungojnë rastet e sqarimit

Përplasjet me Ramën/ Haradinaj flet për Berlinin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për përplasjet me kryeministrin shqiptar, Edi Rama. Ai...

Burrel/ Ruajtja e materialeve zgjedhore

Bashkia me dekretin e Metës, Policia merr në mbrojtje KZAZ

Një ditë pasi kryetarët e bashkive që drejtohen nga opozita kërkuan lirimin e ambienteve ku...

Njoftimi

Media në zi/ Ndahet nga jeta parakohe gazetari i njohur

Ka ndërruar jetë në moshën 56-vjeçare Lekë Zherka, gazetar dhe menaxher në shumë media lokale...

Çfarë po kërkon?

FNSH ‘merr në dorë’ Vlorën

Policia e Vlorës dhe FNSH ka ndërmarrë një aksion të përbashkët mëngjesin e sotëm. Bëhet...

Bllokadë në Morinë/ Urdhri

Kosova mbyll kufirin për autobusët e Shqipërisë

Disa autobusë të Shqipërisë nuk janë lejuar të kalojnë sot në pikën kufitare të Morinës...

Zbardhet skema/ 3 në pranga

Kakavijë/ “Joshin” doganierin, kalojnë lëndë kontrabandë

Detaje të reja janë zbardhur për aksionin e Policisë sot në Gjirokastër, ku tre persona...

Masa për tre autorët

Vranë kreun e njësisë administrative, Gjykata vendosi

Gjykata e Vlorës ka lënë në burg tre autorët e dyshuar për vrasjen e kreut...

"Është unike..."

Thaçi: Spanja s’është Serbi e as Kosova-Katalonjë!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dhënë një intervistë për gazetën më madhe katalunase “La...

Foto

Panaire e ceremoni, çelet sezoni turistik në Pogradec

Qyteti i Pogradecit ka çelur sezonin turistik veror përmes një ceremonie e cila është shoqëruar...