MENU
Konflikti Kosovë-Serbi

“Serbia ka nevojë për kompromisin me Kosovën”

Dosja 'Tanku'

2 vite burg për ish-kryeministrin e Maqedonisë

Gjykata e Apelit e ka konfirmuar dënimin me 2 vite burgim për ish-Kryeministrin Nikolla Gruevski...

Fotografia

“Një duel me dritën”/ Së shpejti në Galerinë e Arteve, Fier

“FOKUS AWARD 2018” – dialogu ndërkulturor nëpërmjet fotografisë këtë javë vjen në edicionin e radhës...

Detajet

Skandali në parkun “Rinia” në Korçë, vidhen shpendët…

Parku “Rinia” dallohet për historinë e tij shumëvjeçare dhe ndërhyrjet e fundit që kanë pasur...

Vetting-u

Shkarkohet gjyqtari i Administratives në Shkodër

Shkarkohet gjyqtari i gjykatës administrative Shkodër, Ahmet Jangulli. Ashtu siç pritej nga përfundimet e KPK...

Veteranët e UÇK-së

Thaçi: Mashtrimi me listat e veteranëve po dëmton Kosovën

Hashim Thaçi e cilësoi çështjen e listave të veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, si...

Jotransparenca e partive

Zyra e BE-së: Duhen kontrolluar financat e partive politike

Financat e partive politike në Kosovë në të shumtën e herëve janë të pakontrolluara. Transparenca...

Ambjentet e padëshiruara

Studentët braktisin konviktet, kërkojnë banesa me qera

Muaji Tetor shënon interesin më të lartë sa i takon kërkesave për banesa me qera,...

Aksi Gjirokastër-Lazarat

Ndërhyrjet në infrastukturë, mungon transparenca

Punimet në aksin Gjirokastër-Lazarat pjesë e aksit nacional Gjirokastër-Kakavijë, po krijojnë probleme të shumta në...

procesi

Ish-kombinati i sheqerit rikthehet në jetë

Kombinati i sheqerit u hap për herë të parë në Maliq më 1951. Ishte ndërmarrja...

Vizita e Thaçit në Veri

Vuçiç ‘pendohet’, anulon urdhrin për gatishmëri ushtarake

Kur Thaçi vizitoi veriun e Mitrovicës, në anën tjetër të kufirit Aleksandar Vuçiç mobilizoi ushtrinë,...

Kërkesa e VMRO-DPMNE-së

“Zaev të dorëhiqet, duam qeveri teknike”

Partia me e madhe opozitare në Maqedoni, VMRO-DPMNE ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Zaev pas...