MENU
Debatet

Shkodër/ Incident në takimin e LANÇ për 29 nëntor

Flet kryebashkiaku Dako

Shpëtojnë durrsakët, ska më fekale

Kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako në inagurimin e e kolektorit të ri tha për mediat...

Rezolutë parlamentare

Dialogu Kosovë-Serbi/ Parlamenti Evropian vlerëson progresin

Anëtarët e Parlamentit Europian në Bruksel do të diskutojnë rreth procesit të dialogut Kosovë-Serbi.  Mësohet...

Zhdukja e Ariseld Mazes

Vlorë/ Kush është biznesmeni i përfshirë në trafikun e drogës

Familja e Përparim Mazes që jeton në Vlorë, ka denoncuar prej kohësh zhdukjen e djalit...

Shkrimi autorial

Haradinaj sulmon në Washington Post Serbinë

Gazeta prestigjioze amerikane, The Washington Post, ka publikuar sot një shkrim autorial të kryeministrit të...

Ngjarja në Korçë

Makina bie në lumë, vdes 24-vjeçari

Një aksident është shënuar mëngjesin e sotëm në aksin nacional Maliq-Korçë, ku një makinë ka...

Ideja e korrigjimit të kufijve

Qosja sqaron pse është për korrigjimin e kufijve

Akademiku kosovar Rexhep Qosja është pro idesë së korrigjimit të kufirit. Mirëpo, Qosja thotë se...

Përmbledhja ditore e rajonit

Kërkohet që 28 Nëntori të jetë festë zyrtare

Kosovë 28 Nëntori nuk bën pjesë në kalendarin e festave zyrtare të Kosovës, ani pse...

Reagimi serb në Kosovë

Gjuriç: Serbët reaguan qetë, Prishtina po provokon

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbinë, Marko Gjuriç, ka mbajtur konferencë të...

Arkivi i Vjenës

Përfundon ekspozita “Elbasani 1916-1918”

Kjo ekspozitë erdhi edhe si një përkujtim në kuadër të 100 vjetorit të përfundimit të...

Ndryshimi i kufijve

Mesiç del kundër Thaçit dhe Vuçiç: Nuk ja doli as Millosheviçi

I konsideruar si miku i shqiptarëve, ish-presidenti i Kroacisë Stjepan Mesiç ka folur për regjimin...

28 Nëntori

Fier/ Festime për 106 vjetorin e Pavarësisë

Shqipëria sot feston 106 Vjetorin e Pavarësisë. Për të përkujtuar këtë datë tëë rëndëësishme historike,...