MENU
klinika
Thaçi flet për ‘The Guardian"

Thaçi: Këtë vit mund të arrijmë marrëveshje me Serbinë

Specialistët, masa për siguri

Çmontohen municionet e 1997 në Shkodër

Struktura speciale për eleminimin e materialeve të rrezikshme EOD e batalionit të Xhenios në Komandën...

Gojkoviç "Deputetët në debat"

Kosova temë diskutimi në Kuvendin e Serbisë?

Çështja e Kosovës pritet shumë shpejt të jetë një temë diskutimi në Kuvendin e Serbisë....

Shkëmbim territoresh Kosovë-Serbi?

Hahn: Mund të diskutohet nëse duan!

Teksa ndodhej në Washington javën e kaluar, komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat...

FOTO

EMRI/ Emërohet drejtori i ri i Spitalit të Shkodrës

Në krye të Spitalit të Shkodrës është emëruar si drejtues i ri, Ardian Dajti. Dajti...

Njoftimi i policisë

Breshëri plumbash banesës së kryeplakut, në pranga autori

Rreth tre ditë më parë shtëpia e kryeplakut në fshatin Gribë të Elbasanit u sulmua...

Shkodër

Tentoi të vrasë ish-boksierin, arrestohet autori

Pas dy vitesh në kërkim, në prangat e Policisë Shkodër ka rënë 23-vjeçari Valter Ksolla....

E përdhunuan serbët

Gruaja rikthehet pas 20 vitesh dhe bën rrëfimin prekës

Ajo është ndër të parat femra, e cila pranoi dhe rrëfeu publikisht dhunën seksuale të...

Kush ishte dhe ku strehohej?

Pas 16 vitesh në arrati, vdes gruaja e Millosheviç

Ka ndërruar jetë në moshën 77-vjeçare, gruaja e ish-presidentit jugosllav Slobodan Millosheviç. Mirjana Markoviç vdiq...

Çfarë do të kërkojë?

Thaçi në Bruksel, takim me Hahn dhe presidentin Tusk

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ndodhet sot në Bruksel, ku pritet të takojë Presidentin e...

Epiqendrat

“Shkundet” jugu i Shqipërisë, tre tërmete të njëpasnjëshme

Ditën e sotme rreth 16 lëkundje sizmike janë shënuar në territorin e Shqipërisë. Tërmeti i...

Detajet

Bie në pranga 43-vjeçari, dhunoi barbarisht të ëmën e moshuar

Një 43-vjeçar është arrestuar sot në Fushë-Arrëz për veprën penale të dhunës në familje. Sipas...