MENU
Varfëria në Drisht

Drishti i “100 fshatrave turistik” të qeverisë, pa rrugë dhe ujë

Zbatimi i Marrëveshjes së Prespës

‘Maqedonia mund të jetë anëtare e NATO-s brenda vitit 2019’

NATO në një kumtesë tregoi se Republika e Maqedonisë mund të bëhet anëtare e Aleancës...

Katedralja "Ringjallja e Krishtit"

“Në zemër të Krishtit” në Korçë

Lindja e ortodoksisë, ndodhi menjëherë pas ndarjes së kishave midis asaj të Lindjes dhe Perëndimit....

Rezultatet

Dështimi i referendumit/ Kotzias: Përgjegjëse partia shqiptare

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias, ka veçuar rolin e “një partie të caktuar...

Çështjet që do diskutohen

Vuçiç takim me Putin: Bisedojmë dhe për Kosovën

Kabineti i presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka njoftuar se presidenti serb, do të qëndrojë...

Mbyllja e shkollës 9-vjeçare

Protesta/ Prindër dhe nxënës bllokojnë aksin Elbasan-Librazhd

Prindërit dhe mësuesit e fshatit Mengël të Elbasanit, janë ngritur në protestë për shkak të...

Referendum shtetëror

Mali i Zi kërkon tërheqjen e njohjes së Kosovës

Kryetari i Këshillit Kombëtar Serb në Malin e Zi, Momcilo Vuksanovic ka thënë se deri...

Opinion

A kemi Strategji kombëtare dhe nga po shkojmë?!

(P.S. Besoj shumë në STUDENTËT, që e kanë sensin dhe nuhatjen e ndryshimeve në horizont…)...

Afrimi i Turqisë me Ballkanin

Erdogan: Marrëdhënie të afërta me shtetet mike si Kosova

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyp Erdogan gjatë një fjalimi në Parlamentin e Turqisë përmendi edhe...

Rreziku i zgjedhjeve të parakohshme

Referendumi/ Zaev kërkon bisedime me opozitën

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev vlerëson se qytetarët me votën e tyre në referendumin e...

Ligji për FSK-në

“Transformimi i FSK-së në ushtri, pa asnjë mëdyshje”

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, takoi sot ambasadorët e vendeve të Kuintit, përkatësisht SHBA-së, Britanisë...

Veprimet pas rezultateve të referendumit

BE: Kuvendi të miratojë ndryshimet kushtetuese

Një ditë pas referendumit në Maqedoni, Bashkimi Evropian, përmes komisionerit për zgjerim, Johanes Han dhe...