MENU
VIDEO

“11 vjet pavarësi”/ FSK parakalon për herë të parë si Ushtri

Identiteti

Aksidenti tragjik në Shkup, zbulohet emri i shqiptarit

Detaje të reja janë zbuluar nga aksidenti tragjik në Maqedoninë e Veriut. Në këtë aksident...

EMRI

Përplasi për vdekje të riun, arrestohet autori në Elbasan

Një 60-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Elbasanit. Arrestimi i tij erdhi pasi...

Fjala e plotë

Pavarësia e Kosovës/ Haradinaj: Këtë vit mbyllim temat e hapura

Kosova sot feston 11 vite shtet i pavarur. Gjatë ditës së sotme, qeveria e Kosovës...

E rëndë në Greqi

Vritet 45-vjeçari shqiptar, dyshime mbi të birin

Një krim i rëndë ka tronditur Selanikun këtë fundjavë. Një 45-vjeçar shqiptar është i gjetur...

Shpërndahet Deklarata e Pavarësisë

Kosova sot 11 vite shtet

Kosova sot feston 11-vjetorin e shpalljes së pavarësisë. Në kuadër të kësaj dite historike, Deklarata...

Detajet

Greqia zgjeron kufijtë në detin Jon, flet ministri grek

Ministri i Jashtëm grek, Jorgos Katrougkalos, ditën që është emëruar në këtë post ka deklaruar...

Detajet

Sulmet terroriste/ Arrestohen 20 persona në Maqedoni

Policia Maqedonase ka arrestuar rreth 20 persona, në disa qytete të Maqedonisë së veriut, dyshuar...

Dialogu Kosovë-Serbi

Vuçiç sulmon politikanët kosovarë: Jeni jashtë realitetit

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç gjatë Konferencës së Sigurisë në Mynih deklaroi se marrëdhëniet Prishtinë-Beograd...

Kuçovë

Banorët e fshatit izolohen nga mungesa e urës

Banorët e fshatit Lumas në bashkinë e Kuçovës, janë të detyruar të përballen me vështirësitë...

Deklarata e plotë

Ndryshim kufijsh në Maqedoninë e Veriut? Zaev i prerë

Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev në një intervistë me Deutsche Welle komentoi debatin për ndryshim kufijsh...

SHÇBA ekzekuton vendimin

Lirimi i Naser Gashit/ Burg për Shefin e Komisariatit Kukës

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) në Ministrinë e Brendshme ekzekutoi vendimet e...