MENU
klinika
Të prekurit nga tërmeti

Qindra shqiptarë në strehë të Malishevës

Solidarizohet shoqata shqiptare e Kretës

20 ton ndihma për të dëmtuarit nga tërmeti

Shoqata e Kretës në Greqi është solidarizuar në ndihmë të të prekurve nga tërmeti i...

Kryqi i Kuq i Malit të Zi lidhet me atë shqiptar

42.5 mijë euro për të prekurit nga tërmeti

Kryqi i Kuq i Malit të Zi ka mbledhur 42.5 mijë euro në llogarinë e...

Kthesa për një kapitull të ri

Befason Vuçiç: Jo drejt Rusisë, por drejt BE-së!

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ka thënë sot se Serbia dëshiron të hap kapituj të rinj...

Bilanci në Lezhë

51 pallate të pabanueshme, 264 banesa të dëmtuara

Pas tërmetit që goditi vendin në 26 nëntor, bilanci ishte tragjik. 51 persona humbën jetën,...

Tërmeti/ 6000 lekë të reja

51 këshilltarët bashkiakë të Fierit dhurojnë shpërblimin mujor

Është zhvilluar sot një takim jashtë radhe i Këshillit Bashkiak në Fier ku është diskutuar...

Nga: REL

Haradinaj apel të fortë: Të tregohet kujdes me të ardhurit nga Shqipëria

Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga të gjithë qytetarët, shoqëria civile...

"SPAK do mbështetet 100%"

SHBA: Ndihmë për 9 mijë fëmijë të prekur nga tërmeti

Pas tërmetit katastrofik, të gjithë banorët e Durrësit, po presin vlerësimet dhe dëmshpërblimet e dëmtimeve...

Kush ishte viktima?

Makina rrëzohet nga ura në lumë, vdes drejtuesi

Një person rreth të 50-ave humbi jetën gjatë ditës së sotme në një aksident rrugor...

Vijon procesi i verifikimit

Kavajë-Golem/ Dëmtohen 4 pallate nga tërmeti i fuqishëm

Në territorin e Bashkisë Kavajë, nuk ka patur evidentime të personave të dëmtuar, nuk ka...

Të pranishëm Pendarovski dhe Bërns

Karvani i NATO-s zbarkon sot në Shkup dhe Manastir

Karvani i NATO-s i Info-qendrës për Integrime Euroatlantike sot vazhdon në Shkup dhe në Manastir....

Kosova vazhdon të na qëndrojë pranë

Prizreni, strehë për 2 mijë shqiptarë të prekur nga tërmeti

Kosovarët po vazhdojnë të solidarizohen me vëllezërit e tyre nga Shqipëria, pas përjetimit të rëndë...