MENU
Dossier

Gjama e burrave, zakoni unik i malësorëve të veriut

Arsyet e mbylljeve

Gjirokastër, falimentojnë bizneset

Rreth 150 biznese te vogla, kryesisht njësi tregëtare në Gjirokastër kanë mbyllur aktivitetin e tyre...

Sipërfaqet e prekura

Lushnje/ Digjen kodrat me ullinj, era përhap flakët

Pas zjarrit në Delvinë, në Finiq, edhe Lushnja është përfshirë ditën e sotme nga flakët....

Defekti në nënstacion

Mungon energjia elektrike në Elbasan, revoltohen banorët

Disa lagje në qytetin e Elbasanit kanë mbetur në errësirë të plotë. Banorët e lagjes...

Shkaqet dhe dëmet

Rrezik pranë qytetarëve, bie zjarr në Lezhë

Një zjarr ka përfshirë disa sipërfaqe në Lezhë, ku bëhet me dije se mund të...

Digjen transformatorët

Lezhë, 400 familje pa drita dhe ujë

Në fshatrat Gajush dhe Pllane në Lezhë, janë djegur dy transformatorë të energjisë elektrike duke...

Flasin banorët

Vijon dëmtimi i kurorës së gjelbërt në Shkodër

Prerjet pa kriter dhe abuzimet me pyjet po shkatërrojnë çdo ditë e me shumë hapësirën...

Rrëfimi

“Mjeshtri i madh” Besnik Çinari dhe humori shkodran

Në Shkodër, është një prej figurave më të dashura të qytetit. Besnik Çinari, është përsonazhi...

Braktisja në fshatin Braç

Mbyllja e shkollës në Braç, reagojnë prindërit

Prej vitesh shkolla në dalje të fshatit Barç ka shërbyer si i vetmi institucion ku...

In memoriam

Irfan Goskova, cila është e vërteta mbi vdekjen e tij?

Regjimi komunist në Shqipëri ishte një prej periudhave më të errëta pas asaj të Viteve...

Fjalimi në OKB

Ministri serb Daçiç: Çështja e Kosovës, prioritet i Serbisë

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka thënë se arritja e një...

Tunel nën Argjiron

Tuneli i famshëm nën ‘magjinë’ e ngjyrave

Tuneli i cili përshkron tej e përtej nën vete kalanë Argjiro, që lidh edhe zona...