MENU
Detajet

Me 80 mijë euro në makinë, ndalohet në Kakavijë greku

Marrëveshja e Prespës

Referendumi në Maqedoni/ Fillon heshtja zgjedhore

Nga mesnata, në Maqedoni nis heshtja zgjedhore para votimit të së dielës për referendumin që...

Vendimi i këshillit bashkiak

Malësia e Madhe voton kundër hidrocentralit në Cem

Këshilli i Bashkisë së Malësise se Madhe voton kundër hidrocentralit në Cem. Këshilli i Bashkisë...

Deklarata

Erdogan për Kosovën: Të njihet pavarësia

Në selinë e OKB-së në New York po mbahet prej disa ditësh Asambleja e Përgjithshme...

Detajet

U ngrit flamuri i Kosovës/ Serbia tërhiqet nga ‘Balkanika Folk’

Shqipëria është mikëpritëse e festivalit “Balkanika Folk” këtë vit. Bëhet fjalë për një festival ku...

Rastet në Korçë

Dhuna në familje, rekord padish të depozituara

Politikat sociale e ashpërsimi i sanksioneve në kodin penal mbi dhunën në familje, duket se...

Deklarata

Çfarë i tha Donald Trump, presidentit Thaçi…

“Kosova është një vend i mrekullueshëm me një popull të mrekullueshëm, dhe e ndien dhe...

Skandali me dygjuhësinë

Maqedoni/ Qeveria nuk respekton gjuhën shqipe

Akreditimet një gjuhësore dhe jopraktike nga tani do të jenë leja e vetme e punonjësve...

Opinion

Në 29 do ta lë Tiranën dhe do të jem në Prishtinë

Nga Arli Minga/ “Korrigjimi i kufijve”, teza më e përfolur dhe e ndjeshme për opinionin...

Marrëveshja e Prespës

Maqedoni/ Fillon votimi për referendumin

Në vendvotimin 5050 në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ) sot për pyetjen e referendumit votojnë...

Deklarata

Thaçi: Kam mbështjetjen e Amerikës për korrigjimin e kufijve

Nga New York-u, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se për çështjen e korrigjimit të...

Ankesat e qytetarëve

Pas arrestimeve, asnjë shërbim në zyrën e Hipotekës në Shkodër

Pas arrestimeve, asnjë shërbim në zyrën e Hipotekës në Shkodër Zyra e regjistrimit të pasurive...