MENU
Largimet masive

Arsimi profesional, si të largoheni nga Shqipëria

Aksioni i policisë

Kakavijë, arrestohen 6 punonjës policie

6 efektivë pranë pikës së kalimit kufitar të Kakavijes në Gjirokastër janë arrestuar nga kolegët...

Vendimi mbi statusin

Ish-naftëtarët e Fierit në protestë: Po vdesim pa marrë statusin

Protestat e ish-naftëtarëve të Fierit në Patos janë rikthyer sërish, teksa sot para prefekturës janë...

Institucionet heshtin

Arkivi i mbyllur dhe peripecitë e qytetarëve

Vendimi për mbylljen e arkivit në Gjirokastër dhe përqëndrimi i dokumenteve drejt një ambjenti tjetër,...

Arsimi neglizhon masat

Asnjë masë kundër zjarrit në shkollat e Gjirokastrës

Në Gjirokastër shumica e institucioneve arsimore, kryesisht shkollat 9-vjeçare, nuk kanë respektuar rregullat për tu...

Arrestime

Prokuroria ndalon 4 zyrtarë për abuzim me pronat

Në qytetin e Shkodrës, janë arrestuar dy zyrtarë dhe janë ndaluar dhe dy të tjerë...

Ratifikimi i marrëveshjes

Thaçi tenton t’i shmanget Kuvendit të Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nisur një iniciativë me synimin për të anashkaluar Kuvendin...

Dialogu Kosovë-Serbi

Vuçiç i shmanget Thaçit dhe Mogherinit

Në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së në New York, ku po mbahen punimet e Samitit...

Jo mësim me dy turne

Bojkotohet mësimi në një shkollë në Korçë

Është bojkotuar mësimi në shkollën “Mësonjëtorja e Parë Shqipe”, në Korçës. Dy klasa të pesta...

zonat turistike në Elbasan

Gjinari, një nga zonat turistike më të bukura të Elbasanit

Vetëm 24 km larg nga Elbasani dhe gati 2 orë larg nga Tirana ndodhet Gjinari,...

Çështja e emrit

Marrëveshja e Prespës/ Përplasje mes eurodeputetëve grek

Eurodeputeja nga radhët e partisë opozitare greke Demokracia e Re, Maria Spyriaki ka theksuar se...

Shkëmbimi i territoreve

Thaçi: Nëse Haradinaj do luftë, le ta bëjë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, në një takim që pati sot me kreun e Partisë...