MENU
‘Perla e zezë’

Sarandë/ Ankorohet jahti më i madh në botë

Batalioni 'Atlantiku'

SHBA i ndalon hyrjen vrasësit të vëllezërve Bytyqi

Departamenti Amerikan i Shtetit ia ka ndaluar hyrjen në vend, shtetasit serb Goran Radosavleviç i...

Aksident në Miras-Arrëz

Korçë/ Aksidentohen 5 mësues, 1 humb jetën

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Miras- Arrëz të Korçës, ndërsa ka...

13 kërkesa

Maqedonia si Shqipëria/ Studentët protestojnë

Studentët e Universitetit të Tetovës, të cilëve iu janë bashkangjitur edhe disa grupe të studentëve...

Sipas policisë

Detajet, si u qëllua i riu me plumb pas koke në Elbasan

Detaje të reja dalin nga ngjarja tragjike që i mori jetën 37-vjeçarit Ardi Boduri teksa...

Takimi i liderëve

Thaçi udhëton për në Bruksel

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit të OKB-së, me ftesë...

Detajet

Gjirokastër/ Shkrumbohet makina, dyshohet e qëllimshme

Një automjet është përfshirë nga flakët në Gjirokastër rreth orës 6 të mëngjesit të sotëm...

Detajet

Elbasan, shokët vrasin padashje me armë punonjësin e pyjeve

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në qytetin e Elbasanit ku një 36-vjeçar është qëlluar me...

I mbytur 3 ditë më parë

Zbulohet trupi i pajetë i një 45-vjeçari në Sarandë

Mbrëmjen e sotme në bashkinë Finiq, është gjetur i mbytur një person në një kanall...

Përmbledhja ditore e rajonit

Trump përkrah dialogun Kosovë-Serbi

Kosovë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pranuar një letër nga presidenti i Shteteve të...

Letra drejtuar Thaçit

Trump sjell një marrëveshje historike me Vuçiç

Presidenti amerikan Donald Trump me anë të një letre u ka bërë thirrje dhe u...

Regjistrim i objekteve

KLSH çon në Prokurori 4 zyrtarë të Hipotekës Pogradec

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në Prokurori një ish regjistrues dhe tre specialistë...