MENU
Mrekulli e lartësuar

Fusha e Çajupit, midis maleve dhe lakmitarëve

Kremtohet “Pashka e Verës” në Shën Vlash

Besimtarët e Durrësit kujtojnë Hyjëlindësen, Shën Mëri

Katërmbëdhjetë gushti njihet ndër besimtarët e krishterë si “Pashka e Verës”, ndaj dhe në mbrëmje...

Festë dhe traditë

Check-in Korça, bilanci i festës së birrës

Tashmë që prej 12 vitesh, korçarët e kanë bërë traditë të identifikojnë veten me organizimin...

Fluks vizitorësh në Kakavijë

Turistë japonezë e australianë vizitojnë Gjirokastrën

Ky sezon mund të konsiderohet si një nga më të mbarët sa i takon sektorit...

Destinacion turistik

Si Kanioni i Holtës, asnjë të dytë në Gramsh

Turizmi i aventurës ka tashmë një destinacion të ri, Kanioni i Holtës. I gjendur në...

Dalja nga skema e ndihmës ekonomike

Punësimi, Gjirokastra kryeson, Memaliaj problematik

208 persona kanë mundur të punësohen gjatë 3 mujorit të parë në qarkun e Gjirokastrës...

Ndërprerje Energjie

Energjia në Velipojë lë në errësirë 3 fshatra

Prej rreth 10 ditësh, banorët e 3 fshatrave në Shkodër, ato të Trushit, Dajçit dhe...

Shembja e urës në Xhenova

Hapen dyert e mortit në familjen e Admir Bokrinës

Kishte festuar 3 vjetorin e martesës me bashkëshorten e tij, Selmën me të cilën kishte...

Personazhi i qytetit

Anton Shkoza, një jetë e lidhur me xhudon

Në Shkodër të gjithë e njohin Anton Shkozën sepse po të mos ishte për të,...

Zbulime të reja arkeologjike

Përfundon ekspedita italo-shqiptare në Paleokastër

Një pllakë e veçantë që daton në shekullin e V ose të VI të erës...

Jeta e një pensionisti

Sela, njeriu i veprave të mëdha dhe i një pensioni qesharak

Dikur në kohët e mëparshme, kur duhej të bëhej një punë e vështirë thoshin se...

24 karatëshi i harruar

Vithkuqi, midis harresës dhe mrekullisë natyrore

Nga Eugent Kllapi I rrethuar ndërmjet kontrastit të pemëve, rrjedhshmërisë së ujit të burimeve, rrugëve...