MENU
Deklarimi i Daçiçit

‘Dialogun e udhëheqin Thaçi e Vuçiç’

Aksi Lezhë-Tiranë

Lezhë/ Aksident i rëndë, humb jetën 61 vjeçari

Një aksident rrugor është shënuar pak më parë në aksin Lezhë-Tiranë dhe si pasojë një...

Përmbledhja ditore e rajonit

E pranon edhe Vuçiç lidhur me Kosovën

Serbi Presidenti serb dhe lideri i Partisë Progresive Serbe (SNS), Aleksandar Vuçiç, ka thënë se...

Këshilli i Lartë Gjyqësor

Fillon procesi i përzgjedhjes së trupës gjyqësore në Berat e Korçë

Në disa gjykata në shkallë vendi, ka filluar procesi i përzgjedhjes të zëvendëskrytarëve të gjykatave...

Deklarohet Vuçiç

‘Në Kosovë asgjë nuk është e jona’

Presidenti serb dhe lideri i Partisë Progresive Serbe (SNS), Aleksandar Vuçiç, ka thënë se “ne...

Arratisja e Gruevskit

Mbërrijnë video-incizimet e Gruevskit nga Mali i Zi

Prokurorja Villma Ruskoska ka bërë të ditur se së shpejti Prokuroria do të dalë me...

Legalizimet mbi kolektorin e ujërave

ALUIZNI hap rrugën prishjes së banesave, jo skualifikime

30 objekte të ndërtuara mbi kolektorët e ujërave të larta në territorin e bashkisë së...

Shkëmbimi i territoreve

‘Veriu duhet të shkëmbehet me Luginën e Preshevës’

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, duke folur për dialogun Kosovë-Serbi, vlerësoi se letra...

Shkak energjia elektrike

Zjarr në një pallat në Elbasan, panik tek qytetarët

Një zjarr ka rënë në një boks të shpërndarjes së rrjetit elektrik në një pallat...

Të dhënat e policisë

Zhduket në Greqi 31-vjeçarja shqiptare, jeta e saj në rrezik

Një 31-vjeçare shqiptare, është zhdukur që prej datës 17 dhjetor pranë kufirit grek-shqiptar, në Follorinë....

30% e popullsisë

Maqedonasit dëshirojnë të largohen nga vendi

Një hulumtim i ri i Gallup tregon numrin e popullsisë që do të largoheshin nga...

Mediat serbe

‘Haradinaj dëshiron kapitullimin e Serbisë’

“Nëse do të gjykohet nga zhvillimet e fundit Beograd-Prishtinë, duket se kryeministri i Kosovës Ramush...