MENU
Familje në nevojë

Një ditë në “Fshatin e Paqes”

Konflikti për kufirin

Thaçi: S’mund ta vizitoj Luginën, jam i dënuar nga Serbia

“Nuk mund të vizitojë Luginën e Preshevës, pasi jam i dënuar në mungesë nga Serbia”....

Arkitektura e Gjirokastrës

Të pathënat e ndikimit italian në qendrën historike

Gjirokastra ështe “ndriçuar” ndër vite nga studiuesit shqiptarë por edhe të huaj, veçanërisht për ndërtimet...

Marrëveshja me 10 pika

Kotzias: Me Shqipërinë i zgjidhëm ‘hallet’

Ndërkohë që një ditë më parë, kryeministri grek Aleksis Tsipras tha se nuk ekziston çështja...

Opinionet para referendumit

Maqedonasit ndihen të detyruar për emrin e ri

Prapashtesa “veriore” është vetëm një fjalë me 7 shkronja megjithatë javët e fundit përpara referendumit...

Ankohen banorët e Grudës

Voltana Ademi lë një fshat pa ujë

Zona e Grudës, ndonëse vetëm 5 km larg qytetit të Shkodrës, nuk furnizohet me ujë...

Vizita e presidentit serb

Vuçiç në Mitrovic: Zërat për luftë janë përralla

Presidenti i Serbise, Aleksander Vucic i është drejtuar Mitrovicës së Veriut, ku ka mbajtur edhe...

Bllokimi i rrugës ndaj Vuçiç

Thaçi apel: Të tregojmë kulturë

Pas bllokimit të rrugës nga ana e banorëve dhe veteranëve të Drenicës, Presidenti Hashim Thaçi...

Investimi 1 milion euro

Rruga Gjirokastër-Lazarat, e re brenda vitit

Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar Afrim Qendro dhe deputeti Bledi Çuçi inspektuan punimet që po...

Mësonjtorja e parë në fshat

Shkolla në Treskë, funksionale prej 125 vitesh

Kur përmend Mësonjtoren e Parë Shqipe, të vjen ndër mend menjëherë qyteti i Korçës, por...

Rekordi i një sezoni

Gjirokastra e vizituar nga 30% më shumë turistë

Njëqind e pesë mijë turistët që kanë vizituar Gjirokastrën gjatë muajve janar-gusht, e rendisin qytetin...

Fshati “Dacallar” i Sllovës ka 27 vjet që s’ka rrugë

Para se të mendojmë gjëra të mëdha, të realizojmë të voglat!

Edhe pse emri i dibranëve është i njohur në histori, në beteja, qëndresa, për figura...