MENU
Përmbledhja ditore e rajonit

BE-ja kërkon suspendimin e taksës 100%

Vendimi për taksën 100%

Kosovë/ BE-ja i shkruan letër Haradinajt

Tarifa ndaj Serbisë vijon të mbajë të ndarë në qëndrimet e tyre institucionet e larta...

Reagim ndaj Rezolutës

Vuçiç: Prishtina i mbylli derën dialogut

Pas vendimit për ushtrinë, Kuvendi i Kosovës miratoi rezolutën dhe mandatoi ekip negociator për bisedime...

Emrat e më të rrezikshmëve

Publikohet “lista e zezë” e të kërkuarve në Lezhë

Publikohet ‘lista e zezë’ e personave më të kërkuar për qarkun e Lezhës. Policia e...

Deklarata e Kryemadhit

‘Sot flitet a do ekzistojë më emri Shqipëri në hartë apo jo…’

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, nga Korça ku zhvilloi një takim me...

Detajet

Mbyllen llotot në Berat e Kukës

Vendimi i qeverisë për mbylljen e basteve sportive dhe kazinove po gjen zbatim në Berat....

Proteston VMRO-DPMNE

Maqedoni/ Opozita organizon marsh protestues në Veles

Nga partia opozitare VMRO-DPMNE njoftojnë se do të organizojë marsh protestues në qytetin e Velesit....

Dialogu Kosovë-Serbi

Thaçi: Kosova ndërtoi konsensusin e gjerë politik

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se themelimi i ushtrisë së Kosovës, pavarësisht diskutimeve...

Shkatërrohen makinat

Protestë/ Banorët e Shijakut bllokojnë rrugën e vënë flakën

Ditën e sotme janë ngritur në protestë edhe banorët e Shijakut, ata të ‘Katër Rrugëve’ dhe...

Kërkesa nga Rusia

OKB mban seancë lidhur me ushtrinë e Kosovës

Rusia dhe vendet perëndimore nuk arritën të gjejnë konsensus lidhur me formatin e seancës së...

Në pranga

I shpallur në kërkim/ Arrestohet 46- vjeçari që dhunonte të miturit

Një 46 vjeçar është arrestuar nga policia e Bulqizës pasi rezulton i dënuar në Tiranë...

Komentet në Facebook

Kosovarët i ‘hakmerren’ Mogherinit

Mijëra komente kanë shkuar në adresën e Facebookut të përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian...