MENU
Konflikti për kufijtë

‘Serbia nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës’

Çështja e kufijve me Serbinë

The Economist: Korrigjimi i kufijve sjell gjakderdhje

Ideja e Hashim Thaçit dhe Aleksandër Vuçiçit për shkëmbim të territoreve ndërmjet Republikës së Kosovës...

Referendumi i 30 shtatorit

Meta: ‘Shqiptarët e Maqedonisë të votojnë pro referendumit’

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka pritur sot në një takim Kryetarin e Partisë Demokratike...

Deputeti i Vetëvendosjes akuzon

‘Thaçi po ia shet Kosovën Serbisë’

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Rexhep Selimi në një dalje në media, u shpreh se presidenti...

Një jetë në skenë

Rikthehet mjeshtri i madh i humorit Sandër Ruçi

Edhe pse jeton prej disa vitesh në Florida të SHBA, aktori i njohur shkodran i...

Protesta e banorëve

Lazaratasit kërkojnë një gjyq të drejtë

Lazaratasit ndihen të paragjykuar ndaj kërkojnë që çdo process gjysor ndaj tyre të bëhet pa...

Referendumi në Maqedoni

Referendumi/ Hahn: ‘Do të fillojë procesi i verifikimit’

Komisioneri evropian për Zgjerim, Johanes Hahn theksoi se referendumi i 30 shtatorit do ta përcaktojë...

“Nuk ka punë e libra falas për ne”

Komuniteti egjiptian ndihet i diskriminuar

Nxënësit e pakicës së komunitetit egjiptian kanë qënë të diskriminuar në startimin e vitit të...

Kultura që komunikojnë

Arti i tekstilit bën bashkë artistët e huaj

Për shumë qytete në Shqipëri sezoni turistik tashmë mund të konsiderohet i mbyllur, por jo...

Dossier

Nga Akademia Voskopojare tek qyteti i Korçës

Pakkush është në dijeni të faktit se para themelimit të Korcës si qytet, format e...

Diskutim për kufirin

Thaçi: Korrigjim kufijsh, pastaj marrëveshje

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një konferencë për mediat u shpreh sot edhe një...

Përplasen me policinë

Prishja e ndërtimeve në Jalë, pronarët: I kemi në tokat tona

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit u përball me kundërshtimin e banorëve të tensionuar, gjatë...