MENU
klinika
Pas vendosjes së taksës 100%

Serbia mbyll terminalin doganor në Preshevë

Rrëfehet dëshmitari

Krimet e luftës në Kosovë/ Dëshmia: Dëgjoja britmat e njerëzve teksa digjeshin

Dëshmi tronditëse nga krimet e luftës në Kosovë. Kadri Muharremi nga Krusha e Vogël dëshmoi...

Emrat

Durrës/ Ishin kthyer tmerri i qytetit, arrestohen dy ‘skifterat’

Dy shtetas kanë rënë në prangat e policisë, si pjesë e një grupi të strukturuar...

Shfuqizimi i Kuvendit të Podgoricës

Mali i Zi shfuqizon vendimin e bashkimit me Serbinë

Parlamenti i Malit të Zi ka shfuqizuar vendimin e 100 viteve më parë ku sanksionohej...

Përmbledhja ditore e rajonit

Hahn vjen në Prishtinë për liberalizimin e vizave

Kosovë Komisioneri i BE-së për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hanhn,...

Dëmet materiale

Elbasan/ Përfshihet nga flakët banesa, shpëton 55 vjeçari

Një banesë është përfshirë nga flakët në Elbasan. Ngjarja ka ndodhur këtë pasdite në lagjen...

Mposhtet Ramiz Çobo

Shkodër/ Zgjedhjet brenda PD-së, fiton Xhevdet Amuli

Në zgjedhjet e brendshme të Partisë Demokratike në qarqe, Xhevdet Amuli u zgjodh kryetari i...

Vizita në Prishtinë

Çfarë do të bisedojë Hahn me liderët kosovar?

Komisioneri i BE-së për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hanhn, të...

Dialogu Kosovë-Serbi

Thaçi: Kosova e gatshme për paqe të qëndrueshme

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e fundit të vizitës zyrtare në SHBA, ka...

Dështimi i diplomacisë

Kosova në këto shtete mbetet pa ambasadorë

Diplomacia kosovare, përveç dështimeve për anëtarësim në organizata ndërkombëtare, po përballet edhe me mungesë të...

U hodh në lumë

Gjendet i mbytur 44-vjeçari në Skrapar

Një 44-vjeçar është gjetur sot i mbytur në anë të lumit Guahak në Skrapar. Ai...

Policia e Vlorës

Prokuroria dhe Policia e Vlorës kanë përgënjeshtruar lajmin në Top Channel dhe Partinë Demokratike sipas...