MENU
klinika
Vlorë

Aplikimi për kartën e identitetit deri në konfrontim fizik

Zgjedhjet lokale

PS me energji të reja, ndryshon kandidatin në Elbasan

Qazim Sejdini, duket se nuk do të jete kandidati i Partisë Socialiste për një mandat...

Mesazhi ngushëllues

Ish-ambasadori ndahet nga jeta, Haradinaj jep lajmin e hidhur

Kryeministri i Kosovës ka njoftuar sot ndarjen nga jeta të ish-ambasadorit të Sllovenisë në Prishtinë...

Deklarata

Gjuha shqipe në Maqedoni, Ivanov me tone të forta

Futja e gjuhës shqipe si gjuhë e dytë zyrtare në Maqedoni duket se nuk është...

Detajet

Investigonte trafikun e armëve, dënohet me burg gazetari në Mal të Zi

“Padrejtësi të tmerrshme dhe prapakthim shqetësues për lirinë e mediave në vend”, kështu e kanë...

Protesta

Protesta/ Studenët e Elbasanit: Pedagogët na kërcënojnë

Ashtu sikurse në Tiranë, edhe studentët e Elbasanit kanë bojkotuar mësimin dhe kanë vijuar vendosmërinë...

Deklarata

Tensionet në veri/ Mustafa: Për pazare territoriale me Serbinë

Lidhur me dorëheqjen e kryetarëve të komunave të veriut të Kosovës dhe arsyetimin e tyre...

Detajet

Dekretuan Ushtrinë/ NATO ndërton raport të ri me Kosovën?

Duket se NATO ka vendosur që të krijojë një raport të ri me ushtrinë e...

Detajet

Konsumoi fostoksinë, 20-vjeçari vdes në aksident rrugës për spital

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Durrës, ku një 20-vjeçar ka tentuar t’i japë...

Detajet

Emri/ Ky është prefekti i ri i Elbasanit

Në një takim ku merrnin pjesë Kryetarët e Bashkive të Qarkut të Elbasanit, prefektët e...

Deklarata

Borë dhe ngrica, ARRSH: Situata në akset kryesore

Moti i keq dhe ngricat kanë pushtuar vendin duke krijuar vështirësi në shumë qytete dhe...

Deklarata

Përplasja fizike Thaçi-Vuçiç, ministri serb zbulon detaje

Gjatë ditës së djeshme presidenti serb Vuçiç në një intervistë për median serbe tregoi detaje...