MENU
Kundër marrëveshjes me Greqinë

Protesta para Kuvendit, ‘Zaev të dorëhiqet’

Vizita e Thaçit në Ujman

‘Veriu është territor i Kosovës, nuk marr leje për ta vizituar’

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi deklaroi në një konferencë për shtyp pasditen e së dielës...

Referendumi për emrin

Maqedoni/ Pjesëmarrja e qytetarëve në votim është 29%

Në Maqedoni po zhvillohet referendumi për marrëveshjen me Greqinë për çështjen e emrit, i cili...

Monumentet historike në Gjirokastër

Rama: Kalaja e Gjirokastrës me rrugë të re alternative

Kryeministri Rama, i cili ishte i pranishëm në aktivitetin e përfundimit të punimeve restauruese në...

Votimi

Rama për referendumin: Kush s’voton, rrezikon të ardhmen

Kryeministri Edi Rama iu është bashkua reagimeve për referendumin që po mbahet sot në Maqedoni...

Deklarata

Referendumi në Maqedoni/ Meta thirrje shqiptarëve: Votoni pro!

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur sot votimet për referendumin për emrin e ri të Maqedonisë....

Detajet

Ndërtimet pa kriter në Durrës/ Deti gërryen tokën

Erozioni, si një nga format e degradimit të tokës, është mjaft i dukshëm në brigjet...

Deklarata

Vizita e Thaçit në Veri/ Vuçiç: Sulm banditësh, u kërcënua paqja

Hyrjen e forcave speciale të Kosovës, ROSU dje në veri të Kosovës, presidenti i Serbisë,...

Referendumi

Historike/ Maqedonia voton sot për ndryshimin e emrit

Në Maqedoni janë hapur qendrat e votimit që në 7 të mëngjesit sa i përket...

Marrëveshjet Thaçi-Vuçiç

‘Thaçi e ka humbur rrugën në bisedimet me Vuçiçin’

Përfaqësues të organizatës për të pagjeturit “Thirrjet e nënave”, gjatë protestës së thirrur nga Lëvizja...

Rreziku i përhapjes së flakëve

Fier/ Vajkani vijon të digjet prej orësh

Sipërfaqe të tëra me ullishte vijojnë ende të digjen në kodrat e fshatit Vajkan në Fier....

Fshati Domen në Postribe

Pak kilometer larg Shkodrës, pa rrugë dhe ujë

Prej disa vitesh, fshati Domen me rreth 500 banorë është braktisur nga pushteti vendor dhe...