MENU
klinika
"Veproni tani!"

SHBA “ultimatum” Kosovës e Serbisë

Takimi me Vuçiç në Beograd

Palmer: Kosova të heqë taksën! Pengesë për dialogun

Zëvendës.ndihmës Sekretari amerikan i shtetit, Matthew Palmer tha se Kosova duhet të heqë taksën e...

Kepi i Rodonit

Gati projekti për restaurimin e Kalasë së Skënderbeut

Shumë pranë Tiranës ndodhet Kepi i Rodonit, vendi ku çdo vizitor gjen të ndërthurur më...

Deklarata e Stoltenberg

NATO respekton neutralitetin e Serbisë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka deklaruar se Aleanca Atlantike e Veriut e...

Maqedoni e Veriut

Arrestohet zyrtari i lartë i BDI-së

Arrestohet në Maqedoninë Veriore funksionari i lartë i BDI-së. Arrestimi i sekretarit shtetëror në Ministrinë...

Çfarë dyshohet?

E rëndë, gjendet një person i pajetë në Durrës

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Durrës ditën e sotme. Në bregun e detit...

Tërmeti rrënoi Korçën

Elbasani dhe Fieri akordojnë fond për dëmet

Nismës së Qeverisë për të akorduar një fond prej 7 milionë lekësh ndaj familjeve të...

Nuk u shpëton kamerave

Azil në Hungari, Gruevski filmohet duke festuar

Gazetari Balezh ceko ka hedhur në llogarinë e tij në Tëitter disa fotografi të ish-kryeministrit...

Detaje

Grabitet xhamia në Burrel, vidhet arka e besimtarëve

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Burrel. Në xhaminë e këtij qyteti është vjedhur...

Detaje

Motra e Katsifas kandidate për deputete në Greqi?

Motra e minoritarit që u vra në Bularat më 28 tetor 2018, kryeson listën zgjedhore...

Vdiq në sallën e lindjes

Del autopsia mjeko-ligjore për Rexhinën, shkaku i vdekjes

Ngjarja e rëndë ku një nënë e re vdiq në maternitetin e Elbasanit tronditi mbarë...

Takim me Vuçiç

Dialogu me Kosovën/ Palmer “zbarkon” sot në Beograd

Zv.ndihmës-sekretari i Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Matthew Palmer, sot do të zhvillojë vizitë...