MENU
klinika
Deklarata

Befason Thaçi: Do të largohem nëse…

Kërkesa

Vuçiç i lutet Merkel: Na ndihmo që Kosova ta heqë taksën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në një bisedë telefonike me kancelaren gjermane Angela Merkel, ka...

Problematikat e turizmit

Tropoja çel sezonin, angazhohen vullnetarët amerikanë

Me Luginën e Valbonës dhe Alpet si kurorë, Tropoja ka potenciale të mëdha në zhvillimin...

AKU gjobit bizneset

Korçë/ Minjtë hyjnë në miell, djath e oriz

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka ushtruar kontrolle në dy biznese në Devoll e Bilisht, të...

Dëmet

Vështirësitë e rrugës, banorët e Adriatikut ngrihen në revoltë

Gjendja e rrugës që lidh fshatin me supestradën Mamurras-Milot ngriti në protestë banorët e fshatit...

Qëndrimet - Nga Zaev tek opozita

Negociatat, M. e Veriut në pritje/ Ç’mund të ndodhë?

Raporti pozitiv nga Komisioni i BE e ka rritur besimin e institucioneve të Maqedonisë së...

Operacioni antidrogë/ Detajet

“Bistrica 2019”, shkon në 14 numri i të arrestuarve

Ka shkuar në 14 numri i të arrestuarve në kuadër të operacionit antidrogë të koduar...

Aksident në Gramsh

Humbin kontrollin e motorit/ Dy të rinj në gjendje kritike për jetën

Një aksident rrugor raportohet të ketë ndodhur sot në aksin rrugor Gramsh-Kodoviat. Dy të rinj...

Lufta e dytë tregtare

Tarifat ndaj importeve, Kosova i vë afat Shqipërisë

Nëse qeveria e Shqipërisë, deri më datën 1 korrik 2018, nuk heq masat e përkohshme...

Çështja Kosovë-Serbi/ Intervista

Erath: Me nisjen e dialogut, SHBA luan rol më të madh

Shtetet e Bashkuara pritet të luajnë një rol më të madh në bisedimet mes Kosovës...

Kontrolli i 24-orëve të fundit

Shkodër/ Aksioni i fishekzjarreve, sekuestrohen dhjetra kg saçme

Policia e Shkodrës ka zhvilluar kontrolle në dyqane e magazina gjatë 24 orëve të fundit....

Thaçi e Vuçiç me qëndrime të kundërta

Bratislava nuk mundi t’i pajtojë, çfarë u bë “mollë” sherri?

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe homologu i tij nga Serbia Aleksandar Vuçiç “janë përplasur”...