MENU
klinika
Tsipras vizitë në Shkup

Pas emrit, Athina ‘hap thesin’ për Maqedoninë e Veriut

Nuk i miratohet leja shpërblyese

Në “listën e zezë”si terrorist i ISIS, Verdi Morava 26-ditë grevë urie

Verdi Morava është në ditën e 26 të grevës së urisë në burgun e Fushë-Krujës....

Dyshimet e para, zjarrvënie

Darëzeza “përpihet” nga flakët

Zjarret e shumta që kanë përfshirë zona të ndryshme në disa qytete gjatë ditëve të...

Gjysma e qytetit në emigracion

Lezhianët marrin ‘arratinë’

Mbi 40 % e banorëve lezhianë përllogaritet ta kenë emigruar nga Lezha gjatë viteve të...

Detaje

Prokurori i Apelit Durrës në “sitën” e Vetting-ut

Në KPK ka nisur sot seanca dëgjimore për drejtuesin e Prokurorisë së Apelit në Durrës,...

Postimi

Masakra në Beleg/ Haradinaj: Nuk ndalemi derisa…

Sot është 20-vjetori i gjenocidit serb në Kosovë. Në kuadër të këtij 20-vjetori, kryeministri Haradinaj...

Detajet

E rëndë në Durrës, gjendet i pajetë trupi i punëtorit të Portit

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Durrës. Një person i pajetë është gjetur në...

Serbët të "pashpresë"

“Kosovën e kemi humbur!”

Bazuar në të dhënat e hulumtimit të kryer nga Instituti për Çështje Evropiane në Beograd,...

Deklarata

Zaev: Nisja e bisedimeve me BE, e rëndësishme për gjithë rajonin

Kryeministri Zoran Zaev dhe ministra të qeverisë të ngarkuar për zbatimin e reformave kyçe, zhvilluan...

Dënimi me burgim përjetë

Karaxhiç apelon vendimin e Hagës

Ish-lideri i serbëve në Bosnjë Radovan Karaxhiç, apeloi të enjten vendimin e Gjykatës së Hagës,...

Përplasja me Policinë

Gjirokastër/ Qytetarët protestojnë për transportin urban

Përshkallëzohet protesta e drejtuesve të linjave të transportit urban në Gjirokastër. Në ditën e tretë...

Në kërkim i vëllai

Dibër/ ‘Bënë për spital’ mjekun, arrestohet 43-vjeçari

Policia ka arrestuar një 43-vjeçar në Dibër, i cili së bashku me vëllain e tij...