MENU
klinika
Incidenti

Bllokohen në kanionet e Holtës, nuk dihet gjendja e turisëve

Rendimenti dhe kërkesat e popullsisë

Më pak grurë nga Kosova! Përgjysmohen të mbjellat

Interesimi i bujqve nga Kosova për të mbjellë grurë ka rënë. Si pasojë sipërfaqet e...

A po zbehen shanset?

Kosova sërish jashtë INTERPOL!?

Komiteti Ekzekutiv i INTERPOL-it ka vendosur të dërgojë dosjen e Policisë së Kosovës për votim...

Akuzat dhe kundërpërgjigjet

Vau i Dejës “ngatërron” PD-PS, ç’ndodhi me zgjedhjet?

Partia Socialiste në Vaun e Dejës i ka quajtur absurde dhe qesharake deklaratat e PD...

Reagimi

Fshihen parrullat provokuese në kalanë e Himarës

Kalaja e Himarës vetëm para pak ditësh ra pre e parrullave antishqiptare. Këto mbishkrime “Himara,...

Investimi

“Izolohen” mbetjet në Devoll: ‘Banorët nuk kërcënohen më’

Izolohet pas 15 vitesh “bomba ekologjike” në rrethin e Devollit. Bëhet fjalë për fushën e...

Ndihma ndaj agrobiznesit

Rama viziton baxhot: Duan mbështetje!

Për djathin feta të prodhuar në Korçë synohen tregjet rajonale e më gjerë. Ferma e...

Nga REL

Gjenocidi, fjala e mohuar

“Serbia nuk i madhëron krimet e luftës dhe as që anon kah revizionizmi”, ka thënë...

Detajet

Kapiteneria e Vlorës shpëton Jahtin me 7 serbë!

Shtatë persona serbë janë shpëtuar mbrëmjen e djeshme afër ishullit të Sazanit, pasi Jahti me...

Nisin hetimet

Tjetër viktimë, shqiptari qëllohet për vdekje në Athinë

Ekzekutohet me armë zjarri një shqiptar në Athinë. Lajmi bëhet i ditur nga mediat greke,...

Pushimet verore

Emigrantët shqiptarë kthehen në atdhe

Tashmë pothuajse në të gjitha shtetet perëndimore ku jeton Diaspora shqiptare kanë nisur pushimet verore...

Lëkundje të fuqishme!

Greqia ‘shkundet’ sërish nga tërmeti!

Katastrofa të njëpasnjëshme natyrore po godasin vendin fqinj të shqiptarëve, Greqinë. Pas stuhisë së fuqishme...