MENU
klinika
Dëmshpërblimet

“Otranto”, kërkohet drejtësi pas 22-viteve

Marrëveshja

Vendet e Ballkanit Perëndimor, së shpejti pa “Roaming”

Vendet e Ballkanit Perëndimor, më 4 prill të këtij viti do të nënshkruajnë marrëveshjen për...

Vendimi

Avramopulos: Kosova e meriton liberalizimin e vizave

Bashkimi Europian po humb kredibilitetin me rezistencën e tij kundrejt liberalizimit të regjimit të vizave...

Detajet

Shqiptari arrestohet ne anijen greke, çfarë rrezikon

Një shqiptar është arrestuar në Greqi në orën 9:30 të mëngjesit të sotëm në një...

Digjen ullinj dhe shkurre

Zjarr i fuqishëm në Krujë, favorizohet nga era

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë hektarë të tërë tokë në Krujë. Sipas informacioneve zjarri...

Shpërthim eksploziv

Atentat në Fushë Krujë, makina hidhet në erë

Fushë Kruja është tronditur në orët e vona të mbrëmjes nga një shpërthim eksploziv. Një...

Kosovë

Liberalizimi i vizave sot në PE

Procesi i liberalizimit të vizave për Kosovën pritet të votohet sot në Parlamentin Europian. Kujtojmë...

Protesta e opozitës

Qytetarë të shumtë nisen nga Fieri

Protestues të shumtë kanë filluar të nisen nga rrethet drejt Tiranës. Anëtarë e simpatizantë të...

Lëvizin diplomatët

‘Spastrohet’ Ambasada shqiptare në Athinë

Diplomatët tanë në Greqi, përkatësisht Florian Nova dhe Enkelejda Riza, janë lëvizur nga detyra. Florian Nova...

Maqedoni e Veriut

Përhapet rreziku/ Rritet numri i të prekurve nga fruthi

Në Strugë vazhdon të rritet numri i të prekurve nga Fruthi. Të paktën dy raste...

Tre në pranga

Durrës/ Bllokohet në port një sasi heroine dhe kokaine

Një sasi e konsiderueshme heroine dhe kokaine është sekuestruar në portin e Durrësit. Policia kufitare...

Vizita në Topojë

Balluku: Parku fotovoltaik, shembull për tu ndjekur

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, vizitoi parkun fotovoltaik në Topojë të Fierit, ku...