MENU
klinika
Video

Dalin pamjet/ Ky është aeroporti i ri i Kukësit!

Zjarri në KZAZ

Apeli Shkodër liron edhe 5 të akuzuarit e tjerë

Një ditë pasi liroi nga masa e sigurisë “arrest me burg” ish-deputetin Bardh Spahia, Gjykata...

Marrëveshja dypalëshe

Zhvillimi i Kosovës/ SHBA rrit buxhetin e ndihmës!

Shtetet e Bashkuara do të përkrahin Kosovën me 34 milionë dollarë shtesë, në kuadër të...

Zgjdhjet e 30 qershorit

Sot rinumërohen 11 kuti votmi në Lezhë!

KQZ ka vendosur të hapë sot kutitë e 11 qendrave të votimit në bashkinë e...

"Shqiptari ishte njohur me..."

Greqi/ Zbardhen detajet tronditëse nga vrasja e studentes!

Media greke “Zougla” publikon detaje të reja shokuese për vrasjen e studentes në Greqi, të...

Tragjedia

3 të vdekur në familje,vdes vëllai i emigrantit që u vra

Ka ndërruar jetë edhe personi i tretë i ngjarjes së rëndë të ndodhur dy ditë...

Konfirmohet mandati i Llatjas

Zgjedhjet ia vlejtën, Gjykata ‘miraton’ 30 qershorin!

Gledjan Llatja, të cilit PS i besoi Bashkinë e Elbasanit në 30 qershor, është zyrtarisht...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Srebrenica duhet të rëndojë në ndërgjegjën serbe!

1. Në Srebrenicë nga çetnikët serb për një javë, (11 korrik -18 korrik 1995) janë...

Siguria në plazhe

Task-Forca “zbarkon” në vijën bregdetare të Durrësit

Grupi Task-Force i ngritur në prefekturën e Durrësit ka nisur sot inspektimin e të gjithë...

Nga qyteti antik

Kishat e Shasit/ Pse Serbia kërkon t’i rrëmbejë?

Shasi është vendbanim rural në Anën e Malit, Komuna e Ulqinit. Në literaturë ndeshet me...

Deklarata

“Ndahet Kosova”/ Përgjimet e Zaev me rusët, flet Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka komentuar bisedën mes Kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev dhe...

Vrau fqinjin pasi...

Zbardhet vrasja në Tropojë, arrestohet autori i krimit

Zbardhet vrasja e 69-vjeçarit në Tropojë në 2018. Autori i krimit të ndodhur një vit...