MENU
klinika
Zgjidhja e ngërçit

A ishte ideja e Vuçiç korrigjimi i kufijve me Kosovën?

Kryengritja në Tepelenë

Kryengritja e Zhapokikës, historia dhe dënimet e kryengritësve

Kryengritja e Zhapokikes ishte ndër lëvizjet e para të forta antikomuniste në jug të vendit,...

Reagon Zv/kryeministri shqiptar

Maqedoni/ Zv/kryeministri Osmani nën hetim

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Bujar Osmani u shpreh i befasuar nga njoftimi se ndaj tij kanë...

Publikimi i revistës

Del numri i tretë i revistës ”Fieri”

Bashkia e Fierit ka publikuar numrin e tretë të revistes ”Fieri”, tashmë një revistë me...

Dialogu Kosovë-Serbi

Veseli: Rezoluta për dialogun përfshin të gjitha kërkesat

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se rezoluta për dialogun përfshin gjithçka...

Obeziteti

Prishtina shënon Ditën Botërore të Mbipeshës

Gjatë të enjtes në Prishtinë janë ofruar kontrolle falas për qytetarët, me rastin e shënimit...

Histori

Një tjetër thesar gjendet tek Bazilika e Elbasanit!

Gërmimet në bazilikën paleokristiane, që ndodhet shumë pranë portës së kalasë së Elbasanit dhe “Rrapit...

Berat

Aty ku i vdekuri nuk gjen varr

Në Berat mungesa e vendeve në varreza është kthyer në një problem mjaft shqetësues. Janë...

Integrimi i Maqedonisë

Zaev: Jemi të gatshëm për NATO dhe BE

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, të enjten në shënimin e festës së 11 Tetorit –...

Ultimatumi për mbylljen e basteve

Afati i fundit ende larg/ Pikat e basteve ‘lulëzojnë’ në Korçë

Në lagjet e Korçës vijojnë të ngrihen qepenët e pikave të basteve dhe lojërave elektronike....

Bilanci

Durrës/ Mbi 2.7 milionë tonë mallra në 9 muaj

Gjatë periudhës janar-shtator të këtij viti, anijet tregtare dhe tragetet e linjave Durrës – Bari...

Deklarata

Daçiç i reagon ashpër Komshiçit për Kosovën

Pas deklaratës së anëtarit kroat të Presidencës në Bosnje e Hercegovinë, Zhelko Komshiç, se Kosova...