MENU
klinika
Daçiç: Nuk u takon atyre të vendosin rezultatin e dialogut!

“Nëse s’ka korrigjim kufijsh, për çfarë do të flasim atëherë?”

Ceremonia shtetërore

Hoti nis detyrën me homazhe te varri i Ibrahim Rugovës

Kryeministri i ri i Qeverisë së Kosovës, Avdullah Hoti mori sot zyrtarisht detyrën e tij,...

Shkarkohet Entela Shedula

Rinis Vettingu, KPK shkarkon kryetaren e Gjykatës së Kavajës

Pas ndërprerjes për shkak të pandemisë ka rinisur procesi i rivlerësimit të gjyqtarëve e prokurorëve...

Kontroll në të gjithë territorin, pranga të riut

Mbi 100 policë e dronë inteligjentë aksion në Fier

Policia e Shtetit dhe agjentët anti-drogë po zhvillojnë një superaksion anti-drogë në Fier. Mësohet se...

Kurbin

U vetëplagos me pistoletën pa leje, arrestohet 26-vjeçari

Një 26-vjeçar është arrestuar, pasi është vetëplagosur me pistoletë që e mbante pa leje në...

Nuk dihet ende shkaku

‘Plas’ arma në mes të natës në Shkodër, plagoset 30-vjeçari

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mesnatën e sortme në Shkodër, ku ka mbetur...

Kuvendi miratoi dje qeverinë e re

Avdullah Hoti merr sot zyrtarisht detyrën

Avdullah Hoti do të marrë sot zyrtarisht detyrën e tij si kryeministër i ri i...

Shifrat

Rriten vetëvrasjet, ja dy qarqet më problematikë

Vetëvrasjet u rriten në mënyrë sistematike dy vitet e fundit, duke arritur në 216 persona...

Kavajë

Abuzuan me të miturën, lirohen nga burgu 7 adoleshentët

Gjykata e Apelit në Kavajë ka liruar nga burgu 7 adoleshentët, të cilët një vit e...

Urimet e Grenell dhe Lajçak

BE dhe SHBA përgëzojnë qeverinë e re në Kosovë

I dërguari i posaçëm i SHBA për dialogun Kosovë- Serbi, Richard Grenell ka uruar qeverinë...

Qeveria e koalicionit LDK-AAK-Nisma-minoritetet

Avdullah Hoti shpallet Kryeministër i ri i Kosovës!

Me 61 vota pro, 24 kundër dhe 1 abstenim, në Kuvendin e Kosovës u votua...

Hoti: Nuk lejoj shkëmbimin e territoreve!

“Qeveria e re do burojë nga Kushtetuta, jo populiste…”

Sot mund të jetë një ditë historike për karrierën politike të Avdullah Hotit. Ai është...