MENU
klinika
Alarmohet Athina

Në Konsullatën Ruse shpërthen granata

E konfirmon kryeministrja serbe

Franca dhe Gjermania nismë për zgjidhjen e dialogut Kosovë-Serbi

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe kryeministrja Ana Brnabic kanë folur të enjtën, për një...

Rikualifikimi i qendrës historike

Zbulohen muret e xhamisë së Tabakëve në Vlorë

Punonjës të drejtorisë Rajonale të Kulturës Kombëtare në Vlorë gjatë punimeve  për rikualifikimin e qendrës...

Detajet

Velipojë/ Makina përplas për vdekje kalimtarin

Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mbrëmjen e...

Nisin përgatitjet

Festivali “Unum” sjell 7 mijë turistë në Shëngjin

Në Shëngjin do të mbahet festivali ‘Unum 2019’ nga data 31 maj deri në 3...

Deklarata

Dialogu Kosovë-Serbi/ Vuçiç: Vonesat destabilizojnë rajonin

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, deklaroi se vonesat në rifillimin e bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe...

Takimi

Ministri i Jashtëm malazez vizitë zyrtare në Prishtinë

Mali i Zi përkrah çdo zgjidhje që do të çonte në normalizimin e marrëdhënieve mes...

20 vite nga ndërhyrja e NATO-s

Kosova, mirënjohje të përjetshme

Rrugë të mbushura me flamuj amerikanë, murale të tjera që falënderojnë NATO-n, si dhe dy...

Shkarkimi i konsullit

Mediat greke vëmendjen tek pasaportat shqiptare

Media greke i kushton një rëndësi të veçantë lajmit të ministrisë së Jashtme të Shqipërisë...

Sa do të kushtojnë për Maqedoninë?

Ulje e vazhdueshme e votës së diasporës

Po vërehet një ulje e madhe e diasporës në zgjedhjet presidenciale, kështu që numri përfundimtar...

Tepelenë

Autobusi përplas makinën, 2 persona në gjendje kritike

Paraditen e sotme është shënuar një aksident në aksin rrugor Tepelenë-Krahas. Një autobus ka përplasur...

Detajet

Aksident i rëndë në Burrel, humb jetën 40-vjeçari

Një aksident i rëndë është shënuar orët e para të mëngjesit të sotëm në aksin...