MENU
klinika
Deklarata

Dialogu Kosovë-Serbi të vazhdojë?/ Thaçi: Taksa mbetet!

Sherr për rrjete sociale?

Flasin autorët e vrasjes së dy kushërinjve!

Pas vetëdorëzimit në polici, autorët e vrasjes së dyfishtë në Laç Manuel dhe Vinçens Bushi...

Çfarë kërkojnë?

Shqiptarët, protestë para ambasadës serbe në Uashington

Të mbijetuar të dhunës në Kosovë dhe familjarë të viktimave, si edhe përfaqësues të komunitetit...

Tubacioni Trans Adriatik

“Reuters”: TAP ‘çan’ malet shkëmbore shqiptare

Tubacioni Trans Adriatik (TAP) ka kaluar malet shkëmbore të Shqipërisë, duke e vënë atë në...

Haradinaj zbulon "të fshehtat"

Haradinaj: Më shumë më bënë presion Rama e Thaçi se Vuçiç

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka treguar se si presidenti Hashim Thaçi dhe...

Nga Zëri i Amerikës

SHBA/ Dëshmi në Kongres për viktimat e luftës në Kosovë

Në Uashington, Komisioni për Punët e Jashtme i Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit amerikan po...

Menaxhimi i kufirit

Marrëveshja me Frontex hyn nesër në fuqi, ja çfarë parashikon

Marrëveshja për menaxhimin e përbashkët të kufirit mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian hyn në fuqi...

Mati në protestë

Qytetarët thirrje ministres të anulojë HEC-in në Zallë-Gjoçaj

Dhjetra banorë të fshatrave Zall-Gjoçaj, Gjoçaj dhe Dukagjin në Njësinë Administrative Derjan në Bashkinë e...

Detajet nga të dyshuarit

Vrasja në Laç, vetëdorëzohen tre autorët

Është vetëdorëzuar në këto momente në Polici edhe autori i tretë i dyshuar i ngjarjes...

Marrëveshja, zgjidhje konflikteve

Trump mirëpret Maqedoninë e Veriut në NATO

SHBA-të pritet të ratifikojnë protokollin për pranimin e Maqedonisë së Veriut në aleancën e NATO-s....

VIDEO

Pamje +18/ Hapja e depove të armëve në Elbasan në ’97

Viti 1997 ishte një vit i zi për Shqipërinë dhe shqiptarët. Mijra njerëz mbetën të...

Deklarata

Mospezullimi i taksës, Daçiç: Kush e mbështet Prishtinën?

Pas Samitit në Berlin, ku Kosova nuk pranoi të heqë taksën, ka reaguar ministri i...