MENU
klinika
Referendumi në Maqedoni

Zaev: Kjo është koha e vendimeve historike

Ndërtimi i HEC-eve në Valbonë

Gjykata: Të ndërtohen HEC-et në Valbonë

Gjykata e Shkodrës ka rrëzuar sot kërkesën për ndalimin e ndërtimit të 3 hidrocentraleve në...

LDK-ja nismëtare e mocionit

Paralajmërohet mocion për rrëzimin e qeverisë në Kosovë

Lidhja Demokratike e Kosovës po thotë se shumë shpejt do të bëjnë mocion për rrëzimin...

Dialogu Kosovë-Serbi

Për dialogun do të diskutohet edhe në SHBA

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryeministri Ramush Haradinaj kanë udhëtuar për në Shtetet e...

Historia

Doktor Dragusha, “heroi” që e duan shkodranët

Kjo e hënë, ka rikthyer në punë mjekët e spitalit rajonal të Shkodrës, të cilët...

Masat e marra

Kërrabë-Elbasan/ Nisin punimet për pastrimin e rrëshqitjes

Në segmentin që lidh tunelin e Kërrabës e Elbasanin, kanë filluar punimet për të hequr...

Vizita

Thaçi para se të fotografohet me Trump, ‘të mësojë monologun’

Donald Trump dhe Departamenti i Shtetit, NË RAST se edhe DE JURE e stimulojnë (politikisht),...

Kantieret e kulturës në Gjirokastër

Përmet/ Restaurohet Ura e Katiut

28 të rinj nga 6 vende të Ballkanit janë duke punuar për restaurimin e Urës...

Projekti

“Hamleti”, promovues i vlerave të Gjirokastrës

“Hamlet” është projekti i cili pritet të vendoset së shpejti në jetë dhe që ka...

Temat e diskutimit

Zyrtare/ Putin dhe Vuçiç takohen më 2 tetor

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç pritet të realizojë një takim mjaft të rëndësishëm me presidentin...

100 vjet histori

Epopeja e një liceu…

Gjithnjë ka qenë dalluar për kulturën klasike e me ngjyrime thellësisht perëndimore, andaj jo më...

Situata emergjente!

Amortizimi i çatisë në Shkollën e Mollasit, rrezik serioz për nxënësit

Fshati Mollas, pjesë e Bashkisë Kolonjë, ka shfaqur kohët e fundit problematikën kryesore sa i...