MENU
klinika
Sulmi ndaj pelegrinëve serb

Sulmi në Istog/ Pacolli: Sulm ndaj vlerave evropiane

Maqedoni

Qeveria pret bashkim me opozitën për ndryshimet kushtetuese

Pasi Kuvendi i Maqedonisë e solli vendimin për fillim të ndryshimeve të Kushtetutës për shkak...

Nga Altin Bamllari

Natyra qesh, njerëzit vetëm qahen

Para ca ditësh dikush më shkruan në inbox: “Altin, të ftoj të vizitosh Steblevën. Ka...

Voskopojë

Maratona e parë në mal me pjesëmarrës nga bota

Maratona e parë e vrapimit në mal në Shqipëri u zhvillua në Voskopojë. Organizatorët e...

Plagoset me armë zjarri

Burrel/ Konflikt midis dy personave, plagoset një i 3-të

Pasditen e sotme në Burrel, ka mbetur i plagosur aksidentalisht me armë zjarri një 20-vjeçar...

Dëshmia e autorit

Fier/ 16-vjeçari u vra pa asnjë motiv

Familjarët dje përcollën me dhimbje në banesën e fundit, Denisin, 16 vjeç. Ai u qëllua...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Kosova mund t’i bashkohet Shqipërisë’

Serbi Kryetari i Partisë Popullore serbe, Vuk Jeremiç, tha se Kosova do të bëhet anëtare...

Marrëveshje me Ministrinë e Drejtësisë

Dënimet e lehta/ Të miturit trajtim në komunitet

Durrësi është qyteti i tretë, pas Tiranës dhe Korçës që i bashkohet zbatimit në praktikë...

Dossier

Shqipëria, destinacioni i preferuar i kosovarëve për pushime

Rreth gjysmë milionë më shumë turistë kanë vizituar Shqipërinë në vitin 2018 krahasuar me vitin...

Marrëdhënia Kosovë-Serbi

Jeremiç: Kosova do të anëtarësohet në OKB

Ish-shefi i diplomacisë serbe, Vuk Jeremiq, pretendon se Aleksandar Vuçiç, po përshpejton bisedimet për korrigjimin...

Shkëmbimi i territoreve

Veseli: Ndryshimi i kufijve nuk është opsion

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, thotë se shpreson që pas tërheqjes së ushtrisë...

Brenda pak orësh disa tërmete

‘Shkundet’ juglindja e vendit

Disa lëkundje tërmeti brenda pak orësh në Shqipëri. Në mesditë ka pasur dy lëkundje në...