MENU
klinika
'Nuk ka shkelje'

Durrës, prokuroria i sugjeron gjykatës mbylljen e hetimeve për “Velierën”

Thellimi i bashkëpunimit ndërshtetëror

Thaçi takim me homologun Gjukanoviç

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi udhëtoi sot  për një vizitë zyrtare në Podgoricë,...

Dialogu Kosovë-Serbi

Haradinaj: Korrigjimi i kufijve, eksperiment i rrezikshëm

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së sotme të Qeverisë së Kosovës, në një...

Gjimnazi 95-vjeçar

“Asim Zeneli” drejt restaurimit

Eqerem Çabej, Dritëro Agolli, Ismail Kadare e deri tek diktatori Hoxha kanë dalë nga bankat...

Ndërhyrje në infrastrukturë

Vatrat e problemeve në dimër, riparohen në verë

Në Gjirokastër ka nisur puna me intesistet për riparimin e dëmeve të krijuara gjatë stinës...

Dialogu Kosovë-Serbi

Limaj: Opozita të drejtojë dialogun

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, i cili së fundi është propozuar nga Qeveria si kryesues...

Marrëveshja e Prespës dhe dialogu

Tsipras: Vazhdim i dialogut me Shqipërinë

Kryeministri grek Aleksis Tsipras ka mbajtur ditën e sotme një fjalim në Parlamentin Europian. Ai...

Marrëveshja Kosovë-Serbi

‘Pa SHBA, Gjermani dhe Rusi nuk ka marrëveshje’

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç, është takuar me senatorin amerikan Ron Johnson. Në këtë takim u...

Marrëveshja për emrin

Zaev: Greqia e pranoi identitetin dhe gjuhën maqedonase

“Republika e Maqedonisë me Marrëveshjen e Prespës e ndërroi emrin, por Greqia me të e...

Nxitëse e Marrëveshjes së Prespës

Maqedonia dhe Greqia, komitet të përbashkët për çështje historike

Formohet Komiteti i përbashkët interdisiplinar i ekspertëve (KPIE) për çështje historike, arkeologjike dhe arsimore mes...

Opozita parlamentare pro referendumit

VMRO-DPMNE, nesër seancë për referendumin

Partia e Gruevskit VMRO-DPMNE-ja ka thirrur mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv për të diskutuar çështjen e...

Më 30 shtator është caktuar referendumi

Tsipras: Referendumi në Maqedoni do të jetë i suksesshëm

Kryeministri grek Aleksis Tsipras, ka uruar që referendumi në Maqedoni të jetë i suksesshëm si...