MENU
klinika
Reagon Majko

‘Kufiri Kosovë-Shqipëri të hapet më shumë’

Flet Enver Hoxhaj

‘Sivjet nuk ka zgjedhje të përgjithshme’

Zëvendëskryeministri në Qeverinë e Kosovës, Enver Hoxhaj, e ka quajtur të papërgjegjshëm përpjekjen e opozitës...

Detajet

Qeveria gati projektin për rrugët e Thethit, Tushemishtit e Semanit

Fshati i famshëm i Teto Ollgës e Thethi i bukur i lartësive të mëdha, do...

Nuk shiten prodhimet

Fermerët në Dibër ankohen për mungesë tregu

Fermerët në Dibër ankohen se prodhimi cilësor e i bollshëm këtë vit po u mbetet...

Deklarata

Thaçi për takimin me Vuçiç: Nuk do të ketë dialog Kosovë-Serbi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se nuk do të ketë dialog...

Detajet

Kosovë/ Rritje pensionesh e pagash 15- 20%

Qeveria e Republikës së Kosovës ka miratuar Projektligjin mbi ndarjet buxhetore për vitin 2019. Të...

Mungon Dako

Durrës, debat për mbetjet në Këshillin Bashkiak

Këshilltarët e  Këshillit Bashkiak të Durrësit, gjatë mbledhjes kërkuan transparencë për investimet që po kryhen në...

Deklarata

Basha: Katastrofë! Shteti i është dorëzuar krimit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e konsideroi vetingun e politikanëve si rrugën e vetme...

Deklarata

“Kur drejtësia dështon, kriminelët mbrojnë ‘drejtësinë’”

Kryetari i Këshillit Kombëtarë të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi pohoi se Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë...

Detajet

Vlorë, kapet 45-vjeçari i shpallur në kërkim

Një 45-vjeçar i shpallur në kërkim për trafik droge, është vënë në pranga në sajë të aksionit...

Lëkundjet ndihen dhe në Shqipëri

Tërmeti 6.8 ballë ‘shkund’ Greqinë

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.8 tronditi Greqinë orët e para të mëngjesit të...

Detajet

Zhduken dy vajza në Tiranë e Lezhë, prindërit në alarm

Dy vajza në Tiranë dhe në Lezhë rezultojnë të zhdukura. Mësohet se rasti i parë...