MENU
klinika
Marrëveshja Kosovë-Serbi

Thaçi: Demarkacioni mund të zgjidhë çështjen Kosovë-Serbi

Deklarata e plotë

Haradinaj ‘thumbon’ Vuçiç: Territori nuk preket

Teksa presidenti i Serbisë, Alesandër Vuçiç, po zhvillon vizitën e tij në veri të Kosovës,...

Vizita e presidentit serb

Vuçiç: Merkel i pengon idetë e mia për Kosovën

Menjëherë sapo ka mbërritur në Kosovë, fjalët e presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, ishin: ‘Jam i...

12 familje në lagjen “Punëtori”

Të bashkëjetosh me rrezikun për 30 vjet

Jetojnë me frikë prej 30 vjetësh sepse askush nuk e ka dëgjuar shqetësimin e tyre....

Gara në liqen

“Thriathlon Labeat” rivjen për të 5-n vit

Në brigjet e liqenit të Shkodres ashtu si në 5 vitet e shkuara, u zhvillua...

Infrastruktura rurale

Pojan, Vreshtas e Burimas me rrugë të reja

Komunikimi është thelbësor veçanërisht në zonat rurale ndaj dhe World Vision Albania ka zgjedhur të...

Mbi 250 vizitorë në muaj

Kur troket në shtëpinë e Ismail Kadares

Ështe një prej muzeve që tërheq çdo ditë e më tepër vizitorë kjo edhe për...

Detajet

Marrëveshja për emrin/ Merkel përkrah Maqedoninë

Këtë të shtunë kancelarja gjermane Angela Merkel ka zhvilluar një vizitë në Maqedoni. Maqedonia ka...

Forcat policore në gatishmëri

Presidenti serb mbërrin në Kosovë

Mediat kosovare bëjnë të ditur se presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka mbërritur në Kosovë pas...

Prapaskenat

Bruksel, dështon dialogu midis Thaçit dhe Vuçiçit

Ditën e sotme, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe homlogu i tij serb, Aleksander Vuçiç,...

Viti i ri Shkollor

Jo të gjitha shkollat janë gati në Shkodër

Kur kanë mbetur vetem 10 dite, nga fillimi i vitit të ri arsimor, disa shkolla...

Pranimet në universitet

Më pak aplikantë në universitetin “Eqerem Çabej”

1220 të rinj kanë aplikuar pranë universitetin “Eqerem Çabej” në Gjirokastër në përfundim të fazës...