MENU
klinika
Dyshimet e para të policisë

Të shtëna me armë zjarri brenda një lokali, vritet një person

Sipas exit poll-eve

Mbyllen votimet në Greqi, Mitsotakis siguron fitore të gjerë!

Një fitore e qartë dhe e gjerë e Demokracisë së Re ndaj SYRIZA-s pasqyrohet në...

Fluks gjobash në fundjavë

Ndëshkohen 2 400 shoferë, 104 leje drejtimi të pezulluara

Gjatë 48 orëve te fundit ka pasur 2400 ndëshkime për shoferet që nuk kanë respektuar...

Nga fermeri me kal e gomar, te i moshuari me qenin e tij

Momentet “pikante” të zgjedhjeve parlamentare në Greqi

Ditën e sotme po zhvillohen zgjedhjet parlamentare në Greqi, ku po garojnë disa parti për...

Escobar “i prerë”: Është obligim!

“Kosova dhe Serbia të zbatojnë marrëveshjen deri në fund të verës”

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për Ballkanin Perëndimor, Gabriel...

Pak orë para hapjes së kutive

Vota blihet lirë në Greqi, pesë persona arrestohen me zarfe

Pesë persona janë arrestuar mbrëmjen e së shtunës në një zonë të Kardicës në Greqi...

Zgjedhjet në Greqi

Cilët janë shtatë shqiptarët që synojnë Parlamentin

Në mesin e kandidatëve të shumtë në zgjedhjet parlamentare, qytetarët grekë do të kenë mundësinë...

Mbërrin kroçera “La bella del Adriatique”

Vlora “pushtohet” nga turistët e huaj

Turizmi në Shqipëri është një nga sektorët që e “ka marrë veten” me shpejtësi pas...

Plagosen tre të tjerë

Aksident i rëndë në Vlorë, ndërron jetë në vend pasagjerja

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi dhe plagosjen e 3 të tjerëve është...

I dënuar me 18 vite burg për vrasje me dashje

Arrestohet 39-vjeçari në Durrës

Një 39-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi ishte shpallur në kërkim për një...

Paratë e emigrantëve dhe investimet e huaja

E vërteta e rritjes ekonomike në Kosovë!

Zyrtarë të Qeverisë së Kosovës, jo rrallëherë lavdërohen për suksesin që ka arritur vendi, sa...

Mes emrave në garë edhe shqiptarë

Sot zgjedhjet parlamentare në Greqi

Mbahen sot në Greqi zgjedhjet parlamentare. Duket se gjithçka ka qenë gati në 21.529 qendrat...