MENU
klinika
Tej Drinit

Farsalja me shumë shqiptari dhe po kaq histori

Financimi dhuratë

Koncesioni për aeroportin e Kukësit, hapet tenderi

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka hapur tenderin me fond limit 175.4 milion lekë për...

Thirrja e dytë

Fondet nga BE/ Mblidhen fermerët në Dibër

Agjencia për Zhvillim Bujqësor dhe Rural (AZhBR) ka vijuar takimet me fermerët dhe sipërmarrësit ruralë...

Një ditë si turist

Prizreni mes Adriatikut dhe detit Egje

        I shtrirë rrëzë maleve të Sharrit (shpallur “park nacional”), në të...

Emri/ Ja kush e zëvendëson

Lëvizje të papritura në burgun e Reçit, largohet Gëzim Selimi

Është larguar nga drejtimi i burgut të Reçit, Gëzim Selimi, ish-drejtori tashmë i cili është...

Abuzoi me një vajzë me probleme mendore

Dënohet monstra 75-vjeçare!

Gjykata e Lezhës ka dënuar  me  3 vjet e 4 muaj burg  burgim një 75-vjeçar...

Roza dhe Fa...

Cili është kryeqyteti moral i Shqipërisë?

      “Një njeriu të zakonshëm, të ardhur nga qyteti ortodoks i Manastirit, Shkodra...

Lëvizjet e reja

‘Furtunë’ në polici/ Ndryshohen drejtuesit në rrethe

Lëvizje të tjera në Policinë e Shtetit. Mësohet se me firmën e drejtorit të përgjithshëm...

Edhe këtë vit drejt degradimit

Ferra, shkurre… godina e filialit të UT-së në Kukës e mbyllur

5 vjet pas mbylljes, godina e filialit të Universitetit të Tiranës në qytetin e Kukësit...

Mësuesia drejt mbylljes

Shkodra në varfëri, kjo degë nis me ‘0’ studentë

Ky vit akademik në Shkodër ka nisur me një lajm jo shumë të mirë. Në...

Alarmi mjedisor

Klosi: Nga 61 bashki, 4 kanë vendgrumbullime të mbetjeve

Mbeturinat përgjatë rrugëve dhe brigjeve janë nga shqetësimet kryesore që ngrenë turistët e huaj, teksa...

Shkodër

Transportonin emigrantë, arrestohen tre taksistë

3 taksistë nga Shkodra janë vënë në pranga nga policia e Shkodrës pasi po transportonin...