MENU
klinika
Priten rreshje dëbore

Fluks në Morinë, Kukësin e mbulon mjegulla

Jep dorëheqjen një tjetër prokuror

KLP lëshon alarmin: Ka rrethe me vetëm një prokuror

Prokurorja e Shkodrës Marjana Shtjefni ka vendosur të vetëlargohet nga sistemi i drejtësisë, duke paraqitur...

Çfarë dyshohet?

HEC-et në Mirditë/ Zjarr godinës ku qëndronin rojet

Në Kurbnesh të Mirditës, në vendin që do të ndërtohen HEC-et, banorët janë të irrituar...

Si paraqitet gjendja?

Fishekzjarret djegin çatinë e kishës në Kurbin

Problemet nuk kanë munguar në fshatin Zhejë të Kurbinit në natën e ndërrimit të viteve....

Një lutje për 2020-ën...

Atmosferë e vakët në Fushë-Krujë

Ka qenë e vakët atmosfera festive në qytetin e Fushë-Krujës në natën e ndërrimit të...

Bilanci në Lezhë/ 1733 banorë në çadra

Xhafaj: Do jemi pranë qytetarëve dhe në ditët e festave

Më shumë se një muaj pas tërmetit, shtabi i emergjencave në Lezhë ka bërë bilancin...

Aksident i rëndë

Fushë-Krujë/ “Audi” përplas për vdekje drejtuesin e çiklomotorit

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak më parë në aksin rrugor Milot-Tiranë, me pasojë...

Radhë të gjatë në doganë!

Emigrantë dhe shqiptarë dynden drejt Kosovës për të kaluar festat

Në pikën kufitare të Morinit prej pasdites së djeshme vijojnë radhët e gjata të qytetarëve...

Humb jetën një person

Mamurras/ Makina del nga rruga

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur në fshatin Gjormë të Kurbinit....

Vendimi

Tërmeti/ Universiteti i Shkodrës jep 500 mijë lekë

Universiteti i Shkodrës ka vendosur të dhurojë 500 000 lekë nga fondi i saj, për...

Aksidenti në Rrugën e Kombit

Përplaset një autobus me një automjet, 1 i vdekur

Një aksident me pasojë vdekjen është regjistruar mëngjesin e sotëm në Rrugën e Kombit. Raportohet...

Problemet me qarkullimin

Temperaturat nën zero, nisin reshjet e dëborës në Kukës

Qyteti i Kukësit është zbardhur nga dëbora. Mbrëmjen e kësaj të shtune kanë nisur reshjet...