MENU
klinika
Situata aktuale

Dy raste të dyshuara me COVID-19 në Shkodër

Çdo qytet në karantinë

Shqipëria e ‘boshatisur’

Në të gjitha qytetet e vendit tonë mbizotëron qetësia. Pas orës 13:00 së ditës së...

Shpërndahen pakot ushqimore dhe medikamentet

Bashkitë në aksion për pensionistët

Në të gjithë vendin ka filluar shpërndarja e pakove ushqimore nga Rezervat e Shtetit për...

Familja nga Klosi tregon kushtet e tmerrshme

COVID-19, goditja e dytë fatale për të prekurit nga tërmeti

Situata e krijuar nga koronavirusi ka vështirësuar akoma edhe më shumë jetën e banorëve të...

Masat për COVID-19

Universiteti i Shkodrës pezullon mësimin deri në 3 prill

Universiteti i Shkodrës përmes një njoftimi lajmëron studentët dhe pedagogët për pezullimin e procesit mësimor...

"Nuk punohet për shkak të virusit"

COVID- 19 prek dhe tokat bujqësore, fermerët i lënë djerr

Është periudha e shumë proceseve bujqësore në vendin tonë, por shumë pak punohet në këtë...

"Të merren masa urgjente"

Bashkia Shkodër:Taksapaguesit të përjashtohen nga…

Bashkia e Shkodrës reagon për situatën e krijuar nga përhapja e koronavirusit në Shqipëri, duke...

Zbulohet shkaku

Aksidenti në Fushë-Krujë, identifikohen viktimat

Një aksident tragjik i ka marrë jetën 4 personave mbrëmjen e së mërkurës rreth orës...

Makina përplaset me kamionin

Aksident fatal në Fushë-Krujë: Vdesin 3 të rinj

Aksident fatal në Fushë-Krujë, 3 të rinj humbasin jetën pas përplasjes me një kamion. Sipas...

Ushqim për ata që jetojnë vetëm

Puka nis me masat/ Bashkia në shtëpitë e të moshuarve

Pas urdhrit që mori qeveria për të izoluar në shtëpi të gjitha moshat e treta...

Erdhi nga Italia dhe lëvizte i lirë në fshat

Theu rregullin e karantinimit, gjobitet 29 vjeçari në Dibër

Strukturat e Policisë vijojnë kontrollet në banesat e personave të kthyer nga vendet e prekura...

Njoftimi i kryebashkiakes

Koronavirusi/ Pezullohet pelegrinazhi në Kishën e Laçit

Kryebashkiakja e Laçit Majlinda Cara ka njoftuar se do të pezullohet pelegrinazhi në Kishën e...