MENU
klinika
Deklarata për 29 nëntorin

Video/ Gafa e Voltana Ademit, Rama e kap mat

Debatet

Shkodër/ Incident në takimin e LANÇ për 29 nëntor

Takimi i veteranëve të Lëvizjes Antifashiste Nacional-Çlirimtare është shoqëruar me një incident. Kreu i Partisë...

Fondet e BE-së për bujqësinë

Fermerët e Shkodrës të penalizuar nga ‘pronësia’

94 milion euro janë vënë në dispozicion nga Bashkimi Europian në kuadër të programit Ipard...

Në kërkim ndërkombëtar

Arrestohen 3 persona në Kukës dhe Tropojë

Janë arrestuar këtë të martë nga policia 3 persona të cilët ishin shpalluar në kërkim...

Vështirësitë në lëvizje

Rikthehen shirat, e problemet në “Guerilas” të Shkodrës

Lagjia “Guerile” në qytetin e Shkodrës, zhytet përsëri në probleme, për banorët, si çdo vit...

Sasia e madhe

Morinë/ Ndalohen ilaçe kontrabandë në doganë

Specialistë të strukturave të Shërbimit Doganor Shqiptar kanë bllokuar në Pikën e Kalimit Kufitar të...

Sëpata e paligjshmërisë

Lezhë/ Moratoriumi nuk e ndal prerjen e paligjshme të pyjeve

Pavarësisht efekteve pozitive, moratoriumi i pyjeve nuk e ka ndalur plotësisht sëpatën e paligjshmërisë në...

Epiqendra

Tërmeti ‘shkund’ Shkodrën

Një tërmet është regjistruar mëngjesin e sotme në veri të vendit, Shkodër. Mësohet se lëkundjet...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit

Shkodër/ KPK: Gjykatësi i Apelit nuk ka deklaruar pasurinë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit po mban seancë dëgjimore për gjyqtarin e Gjykatës së Apelit...

Në Mirditë

Bunkerët e komunizmit depo droge, arrestohen tre persona

Në Mirditë bunkerët e ndërtuar në kohën e komunizmit janë shndërruar në depo droge. Kjo...

Detajet

Fabrikat e çimentos “vranë” ullinjtë 2000 vjeçarë të Krujës

Ullinjtë 2 mijë vjeçarë në qytetin e Krujës këtë vit nuk kanë prodhuar asnjë kokërr....

Detajet

Moti i keq lë Dibrën tre ditë pa energji elektrike

Moti i keq ka përfshirë pjesën më madhe të vendit, por kryesisht zonat malore pas...