MENU
klinika
Njoftimi i policisë

Arrestohet 50-vjeçari në Kurbin, qytetarët e denoncojnë për…

Detajet

Lezhë/ Banorët bllokojnë rrugën, arsyeja

Dhjetëra qytetarë në Lezhë kanë dalë në rrugë, duke bllokuar superstradën, aty ku pritet të...

Shkodër

Banorët: Voltana na harroi/ Bashkia: Nuk është e vërtetë

Veç rrugës me gropa dhe baltë, lagjja që njihet me emrin ‘Shtëpia e Mushkanjës’ në...

Detajet

Çfarë po ndodh në Kurbin? Banorët bllokojnë hyrjen e OSHEE

Në Kurbin dita ka nisur që orët e para me protesta. Banorët e fshtrave kanë...

Penalizimet

Borxhet e vjetra “mbajnë peng” investimet e bashkive

Shumë bashki në vend thonë se borxhet e prapambetura që gjetën në vitin 2015 i...

Foto me armë

Nxiti dhunë/ Policia procedon penalisht 50-vjeçarin

Policia në Lezhë procedoi penalisht një 50-vjeçar, për shkak të publikimit të një fotoje me...

SHÇBA ekzekuton vendimin

Lirimi i Naser Gashit/ Burg për Shefin e Komisariatit Kukës

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) në Ministrinë e Brendshme ekzekutoi vendimet e...

Sloganet pikante

Mesazhet për Ramën, parrullat e protestuesve nga rrethet

Slogane pikante dhe parulla me mesazhe të forta kanë zgjedhur protestuesit e rretheve sot për...

Përplasja me policinë

Protesta, kontroll e foto nga lista e personave të nisur për protestë

Mëngjesin e sotëm në Kryebushat të Shkodrës policia ka zhvilluar kontrolle tek personat, të cilët...

Kilometra për një gjilpërë

Fshatrat në Bulqizë pa qendra shëndetësore

Prej dy vitesh rreth 1 000 banorë në fshatrat Dushaj dhe Lepurakë në Bulqizë udhëtojnë...

Arsyeja

108 biznese në Lezhë shpallën falimentin

108 biznese shpallën falimentin gjatë vitit 2018 në Bashkinë e Lezhës, por sipas drejtorisë vendore...

Detajet

Aksident në Shkodër/ Një person mbetet i bllokuar në automjet

Një aksident ka ndodhur para pak minutash në aksin Shkodër-Bushat, ku dy mjete janë përplasur...