MENU
klinika
Zona e pabanueshme

Shembjet masive të tokës në Pukë, asnjë ndihmë për banorët

Dossier

Gjama e burrave, zakoni unik i malësorëve të veriut

Malësite e veriut të Shqipërise, perveç bukurive të rralla natyrore janë të njohura edhe për...

Flasin banorët

Vijon dëmtimi i kurorës së gjelbërt në Shkodër

Prerjet pa kriter dhe abuzimet me pyjet po shkatërrojnë çdo ditë e me shumë hapësirën...

Rrëfimi

“Mjeshtri i madh” Besnik Çinari dhe humori shkodran

Në Shkodër, është një prej figurave më të dashura të qytetit. Besnik Çinari, është përsonazhi...

Historia

Doktor Dragusha, “heroi” që e duan shkodranët

Kjo e hënë, ka rikthyer në punë mjekët e spitalit rajonal të Shkodrës, të cilët...

Detajet

Korrupsioni në Hipotekën e Shkodrës, të akuzuarit në Gjykatë

4 të ndaluarit dhe arrestuarit, të dyshuar për korrupsion pasiv dhe ushtrim i ndikimit te...

Risia

“Detyrat e shtëpisë në shkolla” nis në Shkodër projekti i MAS

Nxënësit e pesë shkollave 9-vjeçare të Shkodrës janë bërë pjesë e një projekti pilot të...

Bushati 'thumbon' Doris Pack

Bushati, Balla dhe Mesi takim me socialistët e Shkodrës

Ministri për Europën dhe punët e Jashtme, Ditmir Bushati i shoqëruar nga zëvëndëskryeministrja Senida Mesi...

Ngjarja në Shkodër

Zjarri ‘përpin’ lagjen e komunitetit rom

Një zjarr i rënë mengjesin e sotëm, ka rrezikuar jeten e dhjetra përsonave të komunitetit...

Shkolla në Postribe

Fëmijët, 1 orë e gjysmë në këmbë për tu shkolluar

Në një kohë që flitet për internet në çdo klasë, për tekste falas apo për...

Detajet

Lirohen mjekët e arrestuar në spitalin e Shkodrës

7 mjekët, ish drejtuesit dhe punonjësit e spitalit rajonal të Shkodrës, të arrestuar pak ditë...

Punimet mbarojnë në fundvit

Shkodër/ Qendra Multifunksionale në rikonstruksion

Qendra Multifunksionale në fshatin Shtoj të Njësisë Administrative Rrethina të Bashkisë së Shkodrës, është në...