MENU
klinika
Skandali me ilaçet

‘Plasin’ arrestimet në spitalin e Shkodrës

Dossier

1997, si u vranë oficerët që mbrojten depot e armëve

Viti 1997 do të mbetet në memorien e shqiptarëve si një vit i tmerrshëm dhe...

Një jetë në skenë

Rikthehet mjeshtri i madh i humorit Sandër Ruçi

Edhe pse jeton prej disa vitesh në Florida të SHBA, aktori i njohur shkodran i...

Gjakmarrja në Shkodër

Gjakmarrja mban larg shkollës 4 fëmijë

Dyert e shkollave janë hapur për qindra fëmijë në të gjithë vendin, por në Shkoder...

Viti i ri shkollor

Shkolla nis me probleme në Shkodër

Mes shumë problematikash, kjo e hënë ka shënuar nisjen e vitit të ri arsimor edhe...

Në Bardhaj jetohet kështu...

10 min nga Shkodra, 25 vjet larg shërbimeve publike

Rreth 1 mijë banorë të fshatit Bardhaj, vetëm 3 km larg qendrës së qytetit të...

Kuotat e paplotësuara

Pas Shkodrës, ‘boshatiset’ Universiteti i Vlorës

Zhvendosja e popullsisë drejt qendrës së Shqipërisë, apo fryrja e kuotave, nuk dihet cili të...

Akuzat ndaj vendimit

Hiqen celularët/ Sindikata e Arsimit Shkodër akuzon Ramën

Ky vit i ri shkollor do të nisë me rregulla të reja për mësuesit dhe...

Teatri “Migjeni”

Drama erotike u prit me sallën gjysëm bosh

Mbrëmjen e së Premtes, u ngjit në skenën e Teatrit “Migjeni” drama e shumëdiskutuar “Rrethi”...

Drejt mbylljes 3 degë

Studentet braktisin Universitetin e Shkodrës

200 studentë më pak se sa një vit më parë janë regjistruar deri më tani...

Kolonia e Piktorëve

Arti bën bashkë Ballkanin në Ulqin

Në një kohë që në Ballkan, debatohet për kufinjte mes shteteve, 40 piktorë ballkanas si...

Kompensimi për të përmbyturit

U përmbytën këtë vit, asnjë para për Shkodrën

Fermerët e Shkodrës të cilët u përmbytën në këtë fillim viti, akoma nuk kanë marrë...