MENU
EMRI

Shkodër/ Largohet drejtori i Postës, kush e zëvendëson

Aksident i rëndë në Bulqizë

Plagosen 4 persona, 2 në gjendje të rëndë drejt Tiranës

Një aksident i rëndë është shënuar sot në aksin Qafë-Buall të Bulqizës. Në këtë aksident...

Dyshimet e para

Shkrumbohet makina e kreut të Hipotekës

Mbrëmjen e djeshme në rrethana që ende nuk dihen është shkrumbuar nga flakët një makinë...

Arsyeja

Kukës/ Bashkia pezullon rikonstruksionin e spitalit

Bashkia e Kukësit ka pezulluar punimet për rikonstruksionin e spitalit të qytetit. Drejtori i Inspektoriatit...

EMRI+DETAJE

Tragjike në minierën e Bulqizës, vdes minatori

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në minierën e Bulqizës. Si pasojë e aksidentit...

"Blindohet" Gjykata e Shkodrës

Shtyhet seanca për Ilir Bajrin

Forca të shumta policie kanë blinduar ditën e sotme Gjykatën e Shkallës së Parë në...

"Mos i shkatërroni lumenjtë"

Banorët kundër HEC-eve në Mirditë

Këtë të martë Banorët e Mirditës kanë dalë në protestë në qendër të Rrëshenit duke...

Peshkatarët japin alarmin

LIqeni i Fierzës “zotërohet” nga mbetjet urbane

Pamja e liqenit të Fierzës, aspak siç do të donim ta shikonim. Mbetjet urbane nga...

Deklarata

Mesha e Pashkëve në Lezhë, mesazhi i fortë i Ipeshkvit Vitale

Besimtarët e Krishterë të Lezhës, ashtu si në të gjithë botën kanë nisur mbrëmjen e...

'Mos luani me ne'

Mirdita kundër HEC-eve, banorët në protestë

Lajmi për ndërtimin e 4 HEC-eve në Kaçinar të Mirditës ka revoltuar banorët e zonës....

Shkelje në rrjetin elektrik

Shkodra në ‘lupë’, 63 shtetas nën hetim

63 persona janë vënë nën hetim nga policia pasi janë konstatuar me shkelje në lidhje...

Emrat

‘Furnizonin’ me drogë shkollat, përfundojnë në pranga tre shtetas

Policia e Dibrës ka arrestuar 3 persona që shpërndanin drogë në shkolla dhe lokale. Uniformat...