MENU
klinika
Zbulon të vërtetën

I dëbuar nga Italia? Pjetri ‘shuplakë’ PD-së!

"Bllokoni konstituimin e këshillit!"

Letra/ Shkodranët u shkruajnë ambasadave

Kryetarja në detyrë e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka treguar se nuk do lëshojë...

Akuzat

Në kërkim ndërkombëtar, kapen në Morinë dy shtetas nga Zvicra

Policia Kufitare në Morinë ka ndaluar dy persona, njëri shqiptar dhe tjetri i lindur në...

Situatë e tensionuar në Kamëz

Thyhet dera e Bashkisë, Rakip Suli ‘i zë karrigen’ Xhelal Mziut

Rakip Suli ka hyrë në bashkinë e Kamzës si kryetar i dalë nga votimet e...

Kundër zgjedhjeve vendore

PD protestë para bashkisë Klos, Çupi: Zgjedhjet farse

Në një kohë kur sot zhvillohet konstituimi i këshillit bashkiak të Klosit, simpatizantë të Partisë...

Lirimi i zyrës

Voltana Ademi: Asnjë hap pas! Rrugëtim jo i lehtë

Kryetarja në detyrë e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi, ka reaguar sërisht pak ditë para se...

I pranishëm edhe ministri Lleshaj

“Puna do të jetë kryefjalë”/ Betohet kryebashkiakja e Kurbinit

Kryebashkiakia e Kurbinit Majlinda Cara është betuar këtë të martë, 6 gusht, ku i pranishëm...

Çfarë diskutuan?

Ambasadori i OSBE 2 orë takim me Voltana Ademin!

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, ka pritur sot në një takim ambasadorin e...

Aksioni i policisë

“Plazh i lirë” në Velipojë e Shëngjin, 6 të proceduar

Policia e Shtetit vijon operacionin “Plazh i lirë”, për zbatimin e detyrave të përcaktuara në...

Zgjedhjet e 30 qershorit

Konstituohen këshillat bashkiakë në Bulqizë dhe Mirditë

Është bërë konstituimi i këshillave bashkiakë në Bulqizë dhe Mirditë. Ndërkohë, kreu i ri i...

Zbardhja e ngjarjes

Mirditë/ Humb jetën 58-vjeçari, e zë korrenti

Një 58-vjeçar në Mirditë ka humbur jetën si pasojë e kontaktit me energjinë elektrike. Ngjarja...

Humb jetën një person

Aksident i rëndë në Lezhë/ Makina përplas motorin!

Një aksident i rëndë, me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur këtë të diel...