MENU
klinika
Viktima, plagosje, djegie në 40% të trupit

Laç-Shpërthen depozita dhe makina në karburant

Policia arreston 2 persona

Zjarri i qëllimshëm në Shëngjin

Policia ka arrestuar 2 persona, si autorët e dyshuar të vënies së zjarrit në Malin...

Nga Zëri i Amerikës

Zhvillimet në Bashkinë e Shkodrës: Çfarë pritet të ndodhë

Situata e paqartë e ditëve të fundit në drejtimin e Bashkisë së Shkodrës po shoqërohet...

Rrezikohen disa banesa

Shëngjini në “luftë” me flakët, ndërhyn ushtria

Zjarri i rënë dje në malin në afërsi të portit të Shëngjinit vazhdon të përhapet....

Për çfarë e informon?

Shkodra pa kryetar bashkie, Prefekti i drejtohet Metës

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve dhe Presidenti i Republikës janë informuar tashmë edhe zyrtarisht për situatën...

Projekti i qeverisë

‘Shpëton’ Thethi! Nis ndërtimi i rrugës

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë banorët e Thethit,...

Përplasen 3 makina

Aksident në Lezhë, 4 persona në gjendje të rëndë

Një aksident raportohet të ketë ndodhur mëngjesin e sotëm në Balldre të Lezhës. Mësohet se...

Gjendet në kanal

Të shtëna me armë në Shkodër, plagoset një person

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur pak minuta më parë në Bushat, të Shkodrës....

Investimet në Shirokë

Një ‘parajsë’ e re në Shkodër

Kryeministri Edi Rama duket i vendosur në zbatimin e projekteve për Shkodrën.  Një ndër to...

Letra

“Bllokuan bashkinë”, Ademi i shkruan SHBA-BE

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, i është drejtuar me një letër publike Ministres së Financave...

Detaje

Rrugët e amortizuara, problemi kryesor në Bulqizë

Infrastruktura në zonat rurale është një prej problematikave kryesore në bashkinë e Bulqizës. Shumë rrugë...

Nga Zëri i Amerikës

Konstituohet këshilli i bashkiak, pas ‘luftës’

Këshilli i ri bashkiak i Shkodrës, i dalë nga zgjedhjet vendore të 30 qershorit, u...