MENU
klinika
Akuzat

Në kërkim ndërkombëtar, kapen në Morinë dy shtetas nga Zvicra

Situatë e tensionuar në Kamëz

Thyhet dera e Bashkisë, Rakip Suli ‘i zë karrigen’ Xhelal Mziut

Rakip Suli ka hyrë në bashkinë e Kamzës si kryetar i dalë nga votimet e...

Kundër zgjedhjeve vendore

PD protestë para bashkisë Klos, Çupi: Zgjedhjet farse

Në një kohë kur sot zhvillohet konstituimi i këshillit bashkiak të Klosit, simpatizantë të Partisë...

Lirimi i zyrës

Voltana Ademi: Asnjë hap pas! Rrugëtim jo i lehtë

Kryetarja në detyrë e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi, ka reaguar sërisht pak ditë para se...

I pranishëm edhe ministri Lleshaj

“Puna do të jetë kryefjalë”/ Betohet kryebashkiakja e Kurbinit

Kryebashkiakia e Kurbinit Majlinda Cara është betuar këtë të martë, 6 gusht, ku i pranishëm...

Çfarë diskutuan?

Ambasadori i OSBE 2 orë takim me Voltana Ademin!

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, ka pritur sot në një takim ambasadorin e...

Aksioni i policisë

“Plazh i lirë” në Velipojë e Shëngjin, 6 të proceduar

Policia e Shtetit vijon operacionin “Plazh i lirë”, për zbatimin e detyrave të përcaktuara në...

Zgjedhjet e 30 qershorit

Konstituohen këshillat bashkiakë në Bulqizë dhe Mirditë

Është bërë konstituimi i këshillave bashkiakë në Bulqizë dhe Mirditë. Ndërkohë, kreu i ri i...

Zbardhja e ngjarjes

Mirditë/ Humb jetën 58-vjeçari, e zë korrenti

Një 58-vjeçar në Mirditë ka humbur jetën si pasojë e kontaktit me energjinë elektrike. Ngjarja...

Humb jetën një person

Aksident i rëndë në Lezhë/ Makina përplas motorin!

Një aksident i rëndë, me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur këtë të diel...

Reagimi

Pjetri: I hapur për çdo verifikim, por jo mbi ‘indicie publike’

Kreu i ri bashkisë së Shkodrës, Valdrin Pjetri ka reaguar pas kërkesës së PD, drejtuar...

Aksioni i policisë

‘Tokë e xanun’ në plazhe? Procedohen 12 pronarë

Në kuadër të operacionit “Plazh i Lirë” Policia e Shtetit ka proceduar penalisht 12 pronarë...