MENU
klinika
Dyshohen si autorë të krimit

Vrasja në Dukagjin/ Arrestohen babai dhe vëllai i viktimës

"Shërbimi i mamografisë afër vendbanimit"

Dita Kombëtare e të kancerit të gjirit, Manastirliu afër grave

Në ditën kombëtare të depistimit të kancerit të gjirit, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale,...

"Monument kulture i harruar"

Lezhë, kisha e Shën Premtes i shpëton rrënimit

      Është një prej kishave më të vjetra të veriut të Shqipërisë. Kisha...

Identifikohet viktima

Shkodër/ I pajetë në rrugë, vritet me armë zjarri

Një person është vrarë me armë zjarri në Malësinë e Shoshit në Shkodër. Ende nuk...

Burime ekonomike për familjet

Klosi në Mirditë: Agroturizmi, një mundësi punësimi

Një festë lokale i shtohet kalendarit të festave në të gjithë vendin që mblodhi qindra...

Tronditëse

Kulloste bagëtitë, sulmohet nga ariu 45-vjeçari

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur ditën e sotme në Kukës. Një 45-vjeçar është sulmuar...

Tej Drinit

Farsalja me shumë shqiptari dhe po kaq histori

      Në antikitet njihet me emrin Farsalja – fusha ku u bë një...

Financimi dhuratë

Koncesioni për aeroportin e Kukësit, hapet tenderi

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka hapur tenderin me fond limit 175.4 milion lekë për...

Thirrja e dytë

Fondet nga BE/ Mblidhen fermerët në Dibër

Agjencia për Zhvillim Bujqësor dhe Rural (AZhBR) ka vijuar takimet me fermerët dhe sipërmarrësit ruralë...

Një ditë si turist

Prizreni mes Adriatikut dhe detit Egje

        I shtrirë rrëzë maleve të Sharrit (shpallur “park nacional”), në të...

Emri/ Ja kush e zëvendëson

Lëvizje të papritura në burgun e Reçit, largohet Gëzim Selimi

Është larguar nga drejtimi i burgut të Reçit, Gëzim Selimi, ish-drejtori tashmë i cili është...

Abuzoi me një vajzë me probleme mendore

Dënohet monstra 75-vjeçare!

Gjykata e Lezhës ka dënuar  me  3 vjet e 4 muaj burg  burgim një 75-vjeçar...