MENU
Në kërkim ndërkombëtar

Arrestohen 3 persona në Kukës dhe Tropojë

Vështirësitë në lëvizje

Rikthehen shirat, e problemet në “Guerilas” të Shkodrës

Lagjia “Guerile” në qytetin e Shkodrës, zhytet përsëri në probleme, për banorët, si çdo vit...

Sasia e madhe

Morinë/ Ndalohen ilaçe kontrabandë në doganë

Specialistë të strukturave të Shërbimit Doganor Shqiptar kanë bllokuar në Pikën e Kalimit Kufitar të...

Sëpata e paligjshmërisë

Lezhë/ Moratoriumi nuk e ndal prerjen e paligjshme të pyjeve

Pavarësisht efekteve pozitive, moratoriumi i pyjeve nuk e ka ndalur plotësisht sëpatën e paligjshmërisë në...

Epiqendra

Tërmeti ‘shkund’ Shkodrën

Një tërmet është regjistruar mëngjesin e sotme në veri të vendit, Shkodër. Mësohet se lëkundjet...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit

Shkodër/ KPK: Gjykatësi i Apelit nuk ka deklaruar pasurinë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit po mban seancë dëgjimore për gjyqtarin e Gjykatës së Apelit...

Në Mirditë

Bunkerët e komunizmit depo droge, arrestohen tre persona

Në Mirditë bunkerët e ndërtuar në kohën e komunizmit janë shndërruar në depo droge. Kjo...

Detajet

Fabrikat e çimentos “vranë” ullinjtë 2000 vjeçarë të Krujës

Ullinjtë 2 mijë vjeçarë në qytetin e Krujës këtë vit nuk kanë prodhuar asnjë kokërr....

Detajet

Moti i keq lë Dibrën tre ditë pa energji elektrike

Moti i keq ka përfshirë pjesën më madhe të vendit, por kryesisht zonat malore pas...

Detajet

Armë e municione në banesë, pranga dibranit

Një 41-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi iu gjet në banesë një armë...

Burgu drejt mbylljes

Greva e të burgosurve të Burrelit/ Reagon Avokati i Popullit

Një ditë pasi të burgosurit që vuajnë dënimin në Burgun e Burrelit kërcënuan me grevë...

Emrat

Qëlluan me armë në Shkodër, 4 persona në pranga

Policia e Shkodrës ka arrestuar 4 persona pasi kanë qëlluar me armë zjarri. Policia e...