MENU
klinika
Operacioni

205 kg drogë në çantë, 5 të arrestuarit dalin para gjykatës

Protesta

Përplasjet në KZAZ Dibër, policia ndalon dy shtetas të tjerë

Ndalohen dy persona nga policia e Dibrës për përplasjen e ndodhur më 28 qershor jashtë...

Detaje+Emri

“Terror” në burgun e Shënkollit, i burgosuri i vë flakën qelisë

Një ngjarje e rëndë është shënuar në burgun e Shënkollit. Një i paraburgosur i ka...

Detaje

Sherr me thika në qendër të Shkodrës, në gjendje të rëndë i riu

Një tjetër ngjarje e rëndë është shënuar në Shkodër. Një 19-vjeçar ka mbetur i plagosur...

Probleme me pasurinë

KPK shkarkon kryetaren e Gjykatës në Shkodër

Kryetarja e Gjykatës Administrative në Shkodër, Valbona Durraj është shkarkuar nga detyra me vendim të...

Nuk njohin zgjedhjet

Krerët e bashkive të djathta: Zyrat i lirojmë…

Ka përfunduar takimi i kreut të PD-së, Luzlim Basha me krerët e bashkive të djathta....

"Ju dhashë fakte për zgjedhjet"

“30 qershori”/ Voltana Ademi takon vëzhguesit e OSBE!

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, ka zhvilluar sot një takim me vëzhguesit e OSBE/ODIHR, takim...

EMRI

Arrestohet nënkryetari i PD në Dibër, arsyeja

Nënkryetari i Partisë Demokratike në Dibër është arrestuar nga Policia e Dibrës. Zyrtari i lartë...

Detajet

Aksident tragjik në Shëngjin, vdes 27-vjeçari

Një aksident i rëndë është shënuar në Shëngjin mbrëmjen e djeshme. Një makinë ka përplasur...

Prokuroria informacione mbi procesin zgjedhor

“6 kallëzime”/ Voltana Ademi ‘betejë’ me policinë!

Prokuroria e Përgjithshme ka dhënë informacion mbi procesin zgjedhor që u finalizua me 30 qershorin,...

Seanca dhe vendimet

Përplasjet në KZAZ/ Ç’ vendosi gjykata për të arrestuarit?

Gjykata e rrethit Dibër nisi sot seancën gjyqësore për 13 të arrestuarit e ngjarjes së...

A do e lirojë zyrën?

Përgjigjet nga selia e PD Voltana Ademi

Pas përfundimit të takimit të krybashkiakëve të djathtë me krydemokratin Basha, ka ardhur reagimi i...