MENU
klinika
EMRI+DETAJE

Tragjike në minierën e Bulqizës, vdes minatori

"Blindohet" Gjykata e Shkodrës

Shtyhet seanca për Ilir Bajrin

Forca të shumta policie kanë blinduar ditën e sotme Gjykatën e Shkallës së Parë në...

"Mos i shkatërroni lumenjtë"

Banorët kundër HEC-eve në Mirditë

Këtë të martë Banorët e Mirditës kanë dalë në protestë në qendër të Rrëshenit duke...

Peshkatarët japin alarmin

LIqeni i Fierzës “zotërohet” nga mbetjet urbane

Pamja e liqenit të Fierzës, aspak siç do të donim ta shikonim. Mbetjet urbane nga...

Deklarata

Mesha e Pashkëve në Lezhë, mesazhi i fortë i Ipeshkvit Vitale

Besimtarët e Krishterë të Lezhës, ashtu si në të gjithë botën kanë nisur mbrëmjen e...

'Mos luani me ne'

Mirdita kundër HEC-eve, banorët në protestë

Lajmi për ndërtimin e 4 HEC-eve në Kaçinar të Mirditës ka revoltuar banorët e zonës....

Shkelje në rrjetin elektrik

Shkodra në ‘lupë’, 63 shtetas nën hetim

63 persona janë vënë nën hetim nga policia pasi janë konstatuar me shkelje në lidhje...

Emrat

‘Furnizonin’ me drogë shkollat, përfundojnë në pranga tre shtetas

Policia e Dibrës ka arrestuar 3 persona që shpërndanin drogë në shkolla dhe lokale. Uniformat...

Aksi Milot-Rrëshen

Aksident i rëndë/ Përplasen dy makina, 5 të plagosur

Një aksident i rëndë është regjistruar pak minuta më parë në aksin Milot-Rrëshen, pranë urës...

Detajet

Aksident i rëndë në Shkodër, një person në gjendje kritike

Një aksident i rëndë është shënuar në Shkodër mëngjesin e sotëm. Një makinë ka përplasur...

Ndërpriten punimet

Përplasjet ‘lënë’ Shkodrën pa rrugë

Zonat më të vizituara të Shkodrës pritet të jenë në fazë ndërtimi edhe sezonin e...

Skenaret e mundshëm

Thesar në Bulqizë, gropa dhe gërmime misterioze

Gropa misterioze që kanë bërë bulqizakët të flasin e të thurin skenarë të ndryshëm e...