MENU
klinika
Punimet mbarojnë në fundvit

Shkodër/ Qendra Multifunksionale në rikonstruksion

E disata herë

Këshilltarët e Shkodrës braktisin sërish këshillin

Është kthyer në praktikë të dështojë dhe nuk kishte si të ndodhte ndryshe edhe këtë...

Deklaratat

Zv/ kryeministrja Mesi: Unë për bashkinë e Shkodrës? E vendos PS

“Sot, në Shqipëri ka më pak të papunë për shkak të reformave të marra nga...

Revoltohen mjekët

Shtyhet gjyqi për 7 të arrestuarit në spitalin e Shkodrës

7 mjeket, ish-drejtuesit dhe farmacistët e Spitalit Rajonal të Shkodrës, të ndaluar nga policia dhe...

Largimet masive

Arsimi profesional, si të largoheni nga Shqipëria

Çdo ditë e më shumë, dhjetra të rinj po largohen nga Shkodra për një jetë...

Arrestime

Prokuroria ndalon 4 zyrtarë për abuzim me pronat

Në qytetin e Shkodrës, janë arrestuar dy zyrtarë dhe janë ndaluar dhe dy të tjerë...

Deklarata

Doris Pack: Jam e tërbuar me Ramën, harroni BE

Presidentja e Forumit të Grave të PPE-ve dhe njëherësh ish-eurodeputetja Doris Pack ka lëshuar një...

Apeli

Mjekët e Shkodrës kërkojnë lirimin e kolegëve

Hetimi i prokurorisë në spitalin rajonal të Shkodrës, për abuzime me detyrën dhe shkelje të...

Homazhet

Shkodra i jep lamtumirën intelektualit Isa Alibali

Shkodra i ka dhënë lamtumirën e fundit,shkrimtarit Isa Alibali. Në atë “shtëpi” ku kaloj 13...

Spektakli i radhës në Shkodër

“Turbo Show” në teatrin “Migjeni”

“Turbo Show” ishte spektakli i radhës që ngjiti në skenën e teatrit “Migjeni” mjeshtrin e...

Skandali me ilaçet

‘Plasin’ arrestimet në spitalin e Shkodrës

7 persona kanë rënë në pranga ndërsa dy të tjerë janë shpallur në kërkim, mes...

Dossier

1997, si u vranë oficerët që mbrojten depot e armëve

Viti 1997 do të mbetet në memorien e shqiptarëve si një vit i tmerrshëm dhe...