MENU
klinika
Teatri “Migjeni”

Shfaqja që provokon rëndë

Malësi e Madhe-Shkodër

S’ka marrëveshje, s’ka ujë për 4 mijë banorë

Fshati Grudë e re, i pozicionuar pak kilometra larg Shkodrës, komuniteti i banorëve me ndarjen...

Dossier

“Martesat në djep” kalojnë kufinjtë shqiptarë

Kur Shqipëria ishte nën pushtimin e Perandorisë Osmane dhe malësite e veriut, Dukagjini dhe Mirdita...

Ekskluzive/ Thethi në flakë

Zjarrvënie e qëllimshme në perlën e Veriut

Një zjarr ka rënë në Parkun Kombëtar të Thethit. Burimet bëjnë me dije se dyshohet...

Historia e ish kampionit të boksit

Beteja me drogën nuk fitohet vetëm

Në rininë e tij ishte kampion i boksit në Shqipëri kishte përpara një të ardhme...

Familje në nevojë

Një ditë në “Fshatin e Paqes”

Lindi si një vend strehim emergjent për shqiptarët e Kosovës gjatë luftës në vitin 1999...

Ankohen banorët e Grudës

Voltana Ademi lë një fshat pa ujë

Zona e Grudës, ndonëse vetëm 5 km larg qytetit të Shkodrës, nuk furnizohet me ujë...

Gara në liqen

“Thriathlon Labeat” rivjen për të 5-n vit

Në brigjet e liqenit të Shkodres ashtu si në 5 vitet e shkuara, u zhvillua...

Viti i ri Shkollor

Jo të gjitha shkollat janë gati në Shkodër

Kur kanë mbetur vetem 10 dite, nga fillimi i vitit të ri arsimor, disa shkolla...

Datë historik

Në Reç festohet 75 vjetori i çlirimit

Në Malësinë e Madhe, fshati Reç, i banuar nga 150 familje, njihet për eksportin e...

Operacion Policor

“Forca e Ligjit” në Shkodër, 4 në pranga, 1 në kërkim

Kontrollet policore në Kiras dhe Dobracc kanë dhënë rezultatet e para të cilat policia e...

Aksion policor

Gjashtë vrasje pa autor, blindohet Shkodra

Prej 24 orësh qyteti i Shkodrës është blinduar nga forcat policore. Renea-s, Shqiponjat dhe Ndërhyrja...