MENU
klinika
Kontestimet për parregullsi në Lezhë

Kutia e fundit që po mban hapur rezultatin përfundimtar!

Qarku Lezhë

Përfundon procesi: PD 4 mandate, PS 3, LSI ‘zhduket’

Në qarkun e Lezhës ka përfunduar çdo gje. Janë numëruar të gjitha QV, 249 në...

Rezultati

Mbyllet numërimi në qarkun e parë në Shqipëri, fituese del PD

Kukësi bëhet qarku i parë ku përfundon gjithçka. Janë numëruar të 141 qendrat e votimit...

Si janë rezultatet?

Në Has procesi drejt fundit/ Tropojë dhe Kukës prin…

Procesi i numërimit të votave vijon me ritme normale ne disa qarqe. Kështu në Has...

Lodhen numëruesit

Ndërpritet procesi në KAZA 13 në Lezhë. Ja kur pritet të rifillojë

Në KAZA 13 në Lezhë është ndërprerë numërimi. Shkak është bërë lodhja e numëruesve, të...

Socialistët kryesojnë nga Dibra deri në Vlorë

Shkodra, Kukësi dhe Lezha; tre qarqet veriore mbajnë blu hartën

Tre qarqet veriore, Shkodra, Kukësi dhe Lezha vazhdojnë të mbajnë blu hartën e zgjedhjeve në...

“Shqiptarët të votojnë të lirë”

Yuri Kim nga Shkodra: Kjo është dita juaj!

Nga Shkodra, ku ka shkuar për të monitoruar procesin e votimit, Ambasadorja Amerikane Yuri Kim,...

"Dilni masivisht, vota është e shenjtë. Lus Zotin të mos ketë incidente!"

Voton famullitari i Kishës Ortodokse në Shkodër

Drejt Qendrave të Votimit, për të votuar për qeverinë e re, është drejtuar famullitari i...

Zgjedhjet, Lezha bëhet gati

Përfundon shpërndarja e materialeve zgjedhore në të gjithë…

Kur na ndajnë vetëm pak orë nga nisja e procesit të votimit në Shqipëri, nga...

Po shpërndante para për vota

Nis hetimi për kandidatin e PD në Dibër dhe 4 simpatizantë

Kandidati i PD në Dibër, Luan Haka dhe 4 simpatizantë të PD po hetohen në...

Drejt vendngjarjes ekspertët e KQZ-së

Incident në Laç/ Hapet gjatë natës dritarja e KZAZ-së

Një incident është regjistruar në qytetin e Laçit një ditë para zgjedhjeve. Gjatë natës është...

"Ke tre ditë në dispozicion për..."

Heshtja zgjedhore/ Mziu i përgjigjet Ramës

Ndërkohë që vendi është sot në heshtje zgjedhore, një ditë para zgjedhjeve të 25 prillit,...