MENU
klinika
Sherri në lokal, detajet

Përgjaket Dibra, dy vëllezër vrasin 29-vjeçarin

Shpëtojnë nga përmbytja 1200 ha tokë

Drejt përfundimit rehabilitimi i argjinaturës së Bunës

Pas një dekade problematike me përmbytjet, argjinatura e lumit Buna po rehabilitohet. Ministri Bledi Çuçi...

"Histori e sajuar, s’ka lidhje me mua"

Akuzat e PD-së për vjedhje makinash, reagon Mark Babani

Kryetari i Bashkisë së Vaut të Dejës Mark Babani në një dalje publike në media...

Një i plagosur

Aksident i rëndë në Lezhë, makina përplaset me betonieren

Nje aksident i rëndë ka ndodhur sot në hyrje të qytetit të Lezhës. Mësohet se...

Kryeprokurori u shkarkua nga Vetingu

Kush është kreu i ri i Prokurorisë Mat?

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka zgjedhur sot me 8 vota pro, drejtuesin e ri...

Alarmohen banorët

Dibra ‘nën pushtetin’ e zjarrit/ Rrezikohen banesat!

Dy vatra të mëdha zjarri kanë përfshirë pyjet e Dibrës dhe Bulqizës, ku kërkohet ndërhyrje...

Policia nis hetimet

Tragjike/ Vdes 13-vjeçarja në rrugën e Kombit!

Një aksident i rëndë është regjistruar në afërsi të fshatit Gziq, në Rrugën e Kombit...

Detaje

Zjarr në Lurë, digjen pyjet

Një zjarr masiv ka përfshirë pyjet në fshatin Vlashaj në Lurë. Mësohet se zjarri ka...

Detaje

Digjet magazina në Kukës, zjarri rrezikon të përhapet

Një magazinë është djegur në qytetin e Kukësit. Sipas informacioneve të fundit, zjarri rrezikon të...

Protesta

Mirdita ngrihet sërish, banorët kundër ndërtimit të HEC-eve

Banorët e 5 fshatrave të njësisë administrative të Kaçinarit të Mirditës kanë dalë sërish për...

Fushë-Krujë

Digjet kati i tretë i pallatit, asfiksohen katër fëmijë

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë katin e fundit të një godinë 3 katëshe në...

Dibër

Abuzime dhe evazion te llixhat, në hetim 6 ish-drejtues të ALUIZNI-t

Procedohen penalisht ish-drejtori dhe ish-përgjegjësi i ALUIZNI-t, në Drejtorinë Rajonale Dibër si dhe 4 ish-zyrtarë...