MENU
Aksioni i policisë

Mbushi çantën me mina dhe drogë, arrestohet në Lezhë

Qytetet në protestë

Protesta në Shkodër, qytetarët bllokojnë qarkullimin

Qindra qytetarë të Devollit kanë dalë sërish sot në protestë duke bllokuar aksin kryesor që...

Protesta e studentëve

Tirana pret studentët e rretheve, ndihma për shpenzimet e rrugës

Drejt Tiranës janë nisur studentët e Universitetit “Luigj Gurakuqi” për të vijuar protestën e tyre. ...

Detajet

Bora izolon disa fshatra në Dibër. Pa energji Tropoja

Ulja e temperaturave ka sjellë reshje bore në disa zona malore në vend, ndërkohë që...

Moti

Kukësi zgjohet me borë, zbardhet edhe Rruga e Kombit

Moti i keq që ka përfshirë vendin ka rikthyer reshjet e borës në zonat veriore...

Përplaset me policinë

Deputeti i PD-së në protestë: Mos i prekni protestuesit

Në fund të protestës në ditën e katërt të qytetareve në Shkodër ka patur një...

Minatorët e Bulqizës

Minatorët në protestë, paralajmërojnë grevë

Kur në Tiranë protestat e studentëve janë në ditën e tyre të 8-të, në Bulqizë...

Shkolla ‘28 Nëntori’

Shkodër/ Studentët së bashku me gjimnazistët

Studentët sot kanë hyrë në ditën e 8-të të protestës duke u shprehur të bindur...

Detajet

Shkodër/ Universiteti plotëson kërkesat e studentëve

Universiteti i Shkodrës ka plotësuar tre kërkesat kryesore të studentëve të cilët disa ditë më...

Detajet

Voltana ‘pushton’ protestën me punonjësit e bashkisë

Mesa duket protestat në Vaun e Dejës, Shkodër e Kavajë nuk ishin dhe aq qytetare...

Letra publike!

Të burgosurit e Burrelit: Na lironi! Duam amnistinë!

Disa të dënuar në burgun e Burrelit i kanë dërguar një letër Ministrisë së Drejtësisë....

Plotësimi i kërkesave

Studentët e Shkodrës i bashkohen protestës në Tiranë

Studentët e universitetit të Shkodrës “Luigj Gurakuqi” kanë vendosur që ditën e sotme të mos...