MENU
klinika
Cilat akse janë të bllokuara?

Përmbytjet në Shkodër/ 1 mijë e 823 hektarë tokë nën ujë

Pas shiut dhe përmbytjeve

Ngricat do të përfshijë vendin!

Kjo javë do të sjellë mot të acartë dhe reshje bore në disa zona të...

Çfarë dyshohet?

30 persona paraqiten në spital me shenja helmimi

30 persona janë helmuar në Shupenzë në Bashkinë e Bulqizës. Siç raporton News24 personat janë...

Përmbytjet në Lezhë!

Evakuohen 27 familje, bllokohen disa fshatra

Reshjet e dendura të shiut që vazhdojnë prej disa ditësh kanë shkaktuar probleme të shumta...

Situata nga moti i keq

Bulqizë: Bllokime të rrugëve, dëmtohet një shtëpi

Aktualisht reshjet po vijojnë edhe në Bulqizë, për pasojë rruga që lidh dy lagjet e...

Lumi Drin vijon të gërryejë toka bujqësore

Situata në Shkodër/ 1595 hektarë të përmbytur

Sipërfaqja totale e përmbytur nga reshjet e shumta të shiut  në Shkodrës është 1595 hektarë....

Rrezikon dënimin me 20 vite burg!

Arrestohet i riu në Shkodër në kërkim ndërkombëtar

Një 23 vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga shteti italian është arrestuar në Shkodër....

Përmbytjet në Lezhë

Ministri Peleshi në terren: Situata drejt përmirësimit

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka monitoruar nga afër situatën e shkaktuar nga përmbytjet në...

Vendi ‘nën ujë’

Ulet niveli i prurjeve në Vjosë, Drini rikthehet në shtrat

Vendi ynë prej disa ditësh është përfshirë nga moti i keq për shkak të reshjeve...

Dëmet nga moti i keq

Situata e përkeqësuar në Lezhë, Shkodër, Tropojë, Laç…

OSSH informon lidhur me dëmet në sistemin e shpërdnarjes së energjisë elektrike prej motit të...

Reshjet gjatë natës

Rritet niveli i ujit në Drin dhe Bunë

Raportohet situatë me reshjet edendura të shiut në qarkun e Shkodrës. Gjatë natës ka pasur...

Borë në veri dhe shi në jug

Si paraqitet situata e rrugëve në vend

Gjatë natës së mbrëmshme në veri të vendit ka pasur reshje dëbore, kryesisht në zonat...