MENU
klinika
Përplasja

Sulmet në KZAZ në Dibër, shoqërohen disa persona

Tensione të ashpra

Dibër/ Përplasje të forta në KZAZ, hidhet gaz lotsjellës

Po shoqërohet me tensione të ashpra protesta pranë KZAZ numër 19 në Dibër. Protestuesit janë...

Protesta-marshim

Pas Shkodrës, tensionet lindin në Burrel: Mos votoni të dielën!

Teksa mazhoranca po bën përgatitjet e fundit për të zhvilluar zgjedhjet vendore të 30 qershorit,...

Merren materialet zgjedhore

Incidentet ‘ndjekin’ Shkodrën, thyhet sërish KZAZ

Një tjetër incident në Shkodër. Persona të paidentifikuar kanë thyer derën e pallatit të Sportit...

Rama merr vendimin

Shkarkon kryebashkiakun e ‘Vaut të Dejës’

Pas propozimit të ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, kreu i qeverisë Edi Rama mori vendimin...

Zgjedhjet

Mbi 100 të burgosur në Burrel do votojnë me 30 qershor

Mbi 100 të burgosur nga 190 që po vuajnë dënimin në burgun e sigurisë së...

Zgjedhjet

Zhvendosen në ambiente private qendrat e votimit në Kukës

Rreth 17 qendra votimi në Kukës janë zhvendosur në ambiente private. Ky lajm është bërë...

Zjarri në KZAZ në Bushat

Arrestohen 14 persona, mes tyre zyrtari i Bashkisë

Pas sulmit të djeshëm në KZAZ 6 në Bushat, ku si pasojë u plagosën tre...

"S'duhet t'i digjnin mandatet"

Frrokaj “shpërthen” kundër PD: Deputetët të merrnin avionin…

Kryebashkiaku demokrat, Fran Frrokaj në një lidhje direkte me “Opinion” ka habitur të gjithë me...

Policia shoqëron 9 persona

Pamje të rënda/ “Plas” në Bushat, zjarr në KZAZ, plagoset polici

Është tensionuar sërish situata në bashkitë veriore të Shkodrës dhe Vaut të Dejës, ku mbështetësit...

KQZ vijon punën

Mbërrijnë materialet zgjedhore në Shkodër!

Pavarësisht se procesi zgjedhor është shoqëruar me përplasje dhe tensione të forta në Shkodër, Komisioni...

Detajet

Bashkia Shkodër kallëzon penalisht ministrin Lleshaj

Bashkia e Shkodrës ka kallëzuar penalisht ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj dhe disa punonjës të...